Kilka projektów już za nami. Nasi nauczyciele i uczniowie pracowali wspólnie ze szkołami ze Szwecji, Czech, Turcji, Austrii i Włoch. Ostatni nasz duży projekt to kooperacja czterch państw - Danii, Niemiec, Hiszpanii i Polski.

 

 

 

 

 

  

Projekt ECOSTRAT eco 0abył dużym, ekologicznym  wyzwaniem dla naszego liceum oraz dla szkół z Horsens w Danii, z Verden w Niemczech oraz z najstarszego miasta Europy - Kadyksu w Hiszpanii.

eco 8aHorsens w Danii

eco 7aVerden w Niemczech

eco 6aKadyks w Hiszpanii

Nasi uczniowie gościli w swoich domach równieśników z tych państw, a później w ramach rewizyt wyjeżdżali do Danii, Niemiec i Hiszpanii. Oprócz typowo ekologicznego charakteru projektu był to czas poznawania ludzi, miejsc, kultur i szlifowania języków obcych. Nawiązały się przyjaźnie, a wspomnienia i wrażenia na zawsze pozostaną w pamięci uczestników.

eco 1a       Spotkanie z Prezydentem miasta Opola w Ratuszu.

eco 2a eco 9 a       Warsztaty produkcji kosmetyków w naszej szkole.

Praca, prezentacje, warsztaty i wykłady przeplatają się z podróżami i zwiedzaniem...

eco 4a       Nad Oceanem Atlantyckim w Kadyksie.

eco 5a       ...z małpami na Gibraltarze.

eco 9aa       Na wykładzie w Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego.

Każdy projekt to niepowtarzalna okazja do własnego rozwoju, do doskonalenia języka obcego, do poznawania nowych ludzi, do nauki tolerancji i otwartości.

Każdy projekt uczy wszystkich uczestników bycia prawdziwym Europejczykiem.

AIESEC

Od 2008r. nasza szkoła współpracuje z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Każdego roku przez tydzień gościmy u nas studentów zza granicy. Byli już wolontariusze między innymi z Chin, Indii, Armenii, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Gruzji, Kolumbii, Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Brazylii, Argentyny.

aiesec 2a

aiesec 3 a

Przez cały tydzień opowiadają nam o miejscach, z których pochodzą - oni i ich rodziny – są prezentacje, slajdy, zdjęcia, muzyka. Prowadzą również zajęcia w formie warsztatów - oczywiście wszystko w języku angielskim. W tym czasie korzystają z gościny naszych uczniów i mieszkają w ich domach. Dla wszystkich jest to czas poznawania innych kultur, obyczajów oraz czas nawiązywania nowych kontaktów.

aiesec 6 a

Każdy rok to nowi ludzie, nowe spotkania i nowe wyzwania. Stań się ich częścią!

logo czarne