Mój patriotyzm

Jeśli jesteś dumny z faktu, że jesteś Polakiem, pokaż to w dniu 7 listopada, przypinając do ubrania biało-czerwony kotylion. W tym dniu nasza szkoła obchodzi święto odzyskania niepodległości na pamiątkę 11 listopada 1918 roku, dnia, w którym po 100 latach Polska znów zaistniała na mapach świata.

 
HIP-HOP

Młodzieżowa Rada Miasta wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kędzierzynie-Koźlu, w dniu 5 grudnia organizuje Przegląd Artystów Hip-Hopowych "Siła Słowa". Wydarzenie to ma na celu promocję młodych, zdolnych artystów tworzących muzykę hip-hop. Może to być dla Ciebie przepustką do międzynarodowej kariery. Zgłoszenia można wysyłać do 13 listopada. Więcej informacji ...

 
Co motylek zawinił fizyce?

Zapraszamy wszystkich uczniów PLO VI na wykład popularno - naukowy pani dr Ewy Pawelec z Uniwersytetu Opolskiego na temat:

"Chaos deterministyczny, czyli kto wreszcie zatłucze tego podłego motylka"

Aby móc wysłuchać wykładu należy zgłosić się do p. Małgorzaty Grzeszek do dnia 14 listopada (ilość miejsc ograniczona), a następnie przyjść do sali 205 w dniu 19 listopada (środa) na 3 i 4 lekcję.

 
Pomóż zwierzętom

W naszej szkole będzie organizowana zbiórka na rzecz Miejskiego Schroniska dla  Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Zbliża się zima, dlatego też psy i koty potrzebują szczególnej pomocy.
SZCZEGÓLNIE POTRZEBNE SĄ :
- UŻYWANE KOCE;
- RĘCZNIKI;
- RYŻ
Wszystkie rzeczy proszę przynosić do Sali 206
DO Pani R. Kwiecińskiej.

 
Konkurs !!!

Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości ogłaszamy konkursy dla uczniów PLO VI i PG 7:

1. Konkurs plastyczny - temat: "Niepodległość" format A3, technika plastyczna - dowolna


2. Konkurs fotograficzny - temat: "Miejsca związane z walką o odzyskanie niepodległości na Opolszczyźnie", wydruk zdjęcia w formacie A4


3. Konkurs na esej - temat: "Patriotyzm dzisiaj"

Prace należy przynosić w wersji papierowej do dnia 4 listopada 2014r. do p. M.Grzeszek lub p. B. Materki.
Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 7 listopada, podczas uroczystości na auli szkolnej.
Więcej informacji dot. konkursów udziela p. M. Grzeszek.

 
Zaprojektuj logo

NTO zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do współtworzenia dwutygodnika "16 plus", poprzez zabawę w projektowanie loga.

Swoje propozycje mogą nam zgłaszać sami uczniowie, ale także ich wychowawcy, nauczyciele czy przedstawiciele – nie stawiamy limitu ilościowego ani tematycznego. Loga mogą nawiązywać do kalendarza, pór roku, ważnych wydarzeń, rocznic, ciekawostek, zainteresowań młodych ludzi, wszystkiego co im w duszy gra. Muszą jedna spełniać następujące wymogi techniczne:
- maksymalne pole do wykorzystania: 220mm x 45mm
- rozdzielczość: 300 dpi
- preferowany model koloru: CMYK
- preferowany format wektorowy - czcionki zamienione na krzywe.

Redakcja ma prawo do ingerencji w projekt, poprawek kolorystycznych lub kompozycyjnych.
Kolegium redakcyjne pod przewodnictwem redaktora naczelnego i głównego grafika nto będzie wybierać spośród nadesłanych propozycji logo na dane wydanie. Już w samym dwutygodniku pod logiem znajdzie się miejsce na imię, nazwisko i nazwę szkoły jego autora.

Projekty prosimy wysyłać na adres 16plus@nto.pl. Czekamy na nie przez cały rok. Pomysły uczniowie mogą zgłaszać nam już dzisiaj. 
Kolejny numer dwutygodnika ukaże się 12.11.14  i wtedy chcielibyśmy pokazać kolejne zaproponowane przez was logo.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!
Redakcja Nowej Trybuny Opolskiej

 
Cukierek albo psikus!

31 października (piątek) noście przy sobie coś słodkiego, bo w każdej chwili może was spotkać psikus. W dniu amerykańskiego święta Halloween przebrani uczniowie będą chodzili po klasach i zbierali słodycze na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Bądźcie przygotowani!

 
Lekcja literatury "na żywo"

Poznając, jedną z czołowych powieści doby modernizmu - "Chłopów" Władysława Stanisława Reymonta - uczniowie klasy III d udali się do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Na własne oczy i uszy (ciekawe opowieści pracowników muzeum) młodzież mogła zapoznać się z realiami życia mieszkańców wsi: pracą w kuźni,  mieleniem zboża na chleb, funkcjonowaniem wiejskiej szkoły,  a nawet uczestniczyć w lekcji matematyki z wykorzystaniem liczydła!

 
OGÓLNOPOLSKI TYGODZIEŃ KARIERY W NASZEJ SZKOLE
  1. Dnia 20 października 2014 r. w kl. II A odbyło się spotkanie ze szkolnym doradcą zawodowym dr Anną Rajchel, która zaprezentowała uczniom profile kształcenia w szkolnictwie wyższym regionu opolskiego oraz scharakteryzowała specyfikę opolskiego rynku pracy.
  2. Dnia 21 października 2014 r. uczniowie kl. I A wraz z organizatorem spotkania dr Anną Rajchel oraz wychowawczynią mgr Agnieszką Borcuch uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Politechnikę Opolską Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytut Konfucjusza w Opolu. Młodzież poznawała tajniki kaligrafii oraz uczyła się podstawowych chińskich zwrotów. W drugiej części spotkania młodzież uczestniczyła w procesie parzenia i degustacji herbaty. Dla uczniów z kl. IA było to pierwsze spotkanie z kulturą i tradycją Chin. Zajęcia poprowadzili lektorzy języka chińskiego- pracownicy Instytutu Konfucjusza. Było bardzo profesjonalnie i ciekawie.
 
Zebranie rodziców

Zapraszamy wszystkich rodziców klas licealnych i gimnazjalnych na zebrania rodziców, które odbędą się w dniu 20 października (poniedziałek) o godz. 17.00 w salach wg wykazu.
Tego dnia, o godz. 17.30 w sali 112 odbędzie się również zebranie rodziców zaangażowanych w organizację Studniówki.
Jeśli ktoś z rodziców ma problemy z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego, to w dniu 20 października, po zebraniu z wychowawcami można uzyskać pomoc u p. Małgorzaty Grzeszek - nauczyciela informatyki.

 
Mamy MISTRZÓW!

NASI UCZNIOWIE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA
W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH !!!


16.10.2014 r. w Starym Oleśnie reprezentacja PLO VI rywalizowała o tytuł mistrza województwa z 15 sztafetami. Nasi uczniowie pobiegli wspaniale, zajmując I miejsce! Skład zwycięskiej sztafety: Bartosz Sobczyński, Maciej Chmielewski, Dawid Bulanda, Rafał Jurczyński, Bartek Sowada, Michał Bil, Olek Kupczak oraz Kamil Baron (rezerwowym był Jacek Zając).

W tym samym dniu, również w Starym Oleśnie startowały sztafety chłopców i dziewcząt z gimnazjum nr 7. Chłopcy zajęli bardzo dobre IV miejsce, natomiast dziewczęta VIII miejsce . Dla wszystkich serdeczne gratulacje !

 
Olimpiada Informatyczna

W dniach 06-03 listopada rozpoczyna się I etap XXII Olimpiady Informatycznej. Wszystkich, którzy czują się na siłach proszę o zapoznanie się z regulaminem, przykładowymi zadaniami i zgłoszenie się do nauczyciela informatyki w celu wysłania zgłoszenia.

 
Święto w PLO VI

W dniu 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły - generała Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka" oraz Dzień Edukacji Narodowej. Przy tej okazji miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Po raz pierwszy akademię przygotowali najmłodsi nasi uczniowie z klasy drugiej gimnazjalnej. Starsi koledzy nie zostawili ich jednak bez pomocy.  Po uroczystości cała szkoła wyszła do kina na film z cyklu "Kino na temat" - "Miasto 44", połączony z dyskusją na temat filmu.

 
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Nasza szkoła była najczęściej wyczytywaną szkołą na zawodach w Bąkowie, za sprawą naszych wspaniałych uczniów. Na zawody wojewódzkie pojechało pięcioro zawodników, z czego czworo stanęło na podium !!! Reprezentanci PLO VI : Kaja Drewienkowska I miejsce, Kamil Baron I miejsce,  Aleksandra Dobrucka II miejsce, Rafał Jurczyński III miejsce oraz Daria Ranecka miejsce IV. Gratulacje !


 
AIESEC

Od 2008r. nasza szkoła współpracuje z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Każdego roku przez tydzień gościmy studentów zza granicy. Byli już u nas wolontariusze z Chin, Indii, Armenii, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Gruzji i Kolumbii.
W grudniu ubiegłego roku odwiedzili nas studenci z Sydney w Australii i z Auckland w Nowej Zelandii.

W tym roku – od 6 do 10 października są z nami dwaj studenci:
Darveen – mieszka w miejscowości Kluang w Malezji oraz
Taha mieszkający w Casablance w Maroku.

Będą przez cały tydzień prowadzić zajęcia w naszej szkole – oczywiście w języku angielskim. Opowiedzą nam o swoich krajach, rodzinach, kulturze. Będą również zajęcia w formie warsztatów. Oto niektóre z tematów:

  • Multicultural environment – who are we and where are we from?
  • Time management – how to organize our life?
  • Stress fighting
  • Assertiveness
  • The art of autopresentation.
 
Biegi przełajowe

Wspaniały dzień, dużo emocji  i … medali !!!

1 października 2014 w parku na osiedlu Armii Krajowej odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Zarówno licealiści jak i gimnazjaliści spisali się bardzo dobrze. Sztafeta dziewcząt PLO nr VI zajęła II miejsce, natomiast sztafeta chłopców zdeklasowała rywali i zdobyła tytuł Mistrza Opola !

Skład sztafety dziewcząt ( Kaja Drewienkowska, Daria Ranecka, Emila Gruca, Ola Dobrucka, Agnieszka Korgól, Martyna Dysiewicz, Nicola Pieprzycka, Samuela Walaszek)

Chłopców: ( Bartek Sobczyński, Rafał Jurczyński, Kamil Baron, Olek Kupczak, Maciej Chmielewski, Michał Bil, Dawid Bulanda, Bartek Sowada)

Dzisiejszy dorobek naszych gimnazjalistów : złoto dziewczęta, złoto chłopcy,  II miejsce (drugiej sztafety dziewcząt), IV miejsce drugiej sztafety chłopców.


Skład zwycięskich sztafet:  I miejsce (Roesler  Weronika, Ciupińska Agata, Lubowicz Nikola, Lejczak Kinga, Manuela Bąk, Justyna Chudzik, Aleksandra Lach, Natalia Pancylejko ), II miejsce ( Kozacka Alicja, Bartyla Natalia, Kucharska Agnieszka, Smykała Patrycja, Julia Kot, Ania Jaborska, Magdalena Szymankiewicz, Karolina Falkowska)

Skład sztafety zwycięskiej chłopców: (Miłosz Paszkowski, Tomasz Cieśla, Łukasz Fuhl, Mikołaj Harasimiuk, Michał Mucha, Mateusz Szkudlarek, Piotr Bujnicki, Tomasz Wojciechowski), IV miejsce (Kacper Kazimierski, Patryk Wyżykowski, Marek Mucha, Kacper Grądowski, Łukasz Zakrzewski, Remik Lachowicz, Marcin Panicz, Piotr Zieliński, Łukasz Brój)

Jeszcze raz serdeczne gratulacje, oby tak dalej !!! Powodzenia na zawodach wojewódzkich.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11