Dzień Otwartych Drzwi

 
Pierwszy termin testu za nami!!!

W hali sportowej PLO VI w Opolu 15 kwietnia odbył się test sprawności fizycznej dla szóstoklasistów ubiegających się o miejsce w klasie sportowej PG nr 7 w Opolu. Wszystkich tych, którzy z przyczyn losowych nie mogli uczestniczyć w teście 15 kwietnia, zapraszamy w drugim  terminie  - 24 kwietnia (czwartek) do hali Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VI w Opolu na godz.17.00 !!!

 
XII Plebiscyt na Najlepszego Ucznia-Sportowca

16 kwietnia 2014 r. odbył się w naszym liceum  XII Plebiscyt na Najlepszego Ucznia – Sportowca. Gościem specjalnym był Bartłomiej Bonk – medalista olimpijski z Londynu. W tym roku zostało nagrodzonych 15 uczniów. Plebiscyt zwyciężył Jacek Szwed z klasy III d, lekkoatleta, który reprezentował szkołę w piłce siatkowej, koszykowej oraz w lekkiej atletyce, II miejsce zajął Bartosz Sobczyński z klasy II d, III – Robert Szmielak również z  klasy III d. Pozostałe miejsca: IV Wioletta Kozołup oraz Marysia Karwowska, V Sebastian Ludwig, VI Aleksandra Dobrucka, VII Anna Fuks, VIII Joanna Tworzydło i Emila Gruca, IX Amelia Stankiewicz, X Agnieszka Korgól oraz Patrycja Świerc. Przyznano również dwa wyróżnienia dla : Aleksandry Kocot oraz Filipa Kupisa. Dzięki sponsorom ( Decathlon,  Sklep ,,Promocja”, sklepy kosmetyczne Astor w Opolu, Pizzeria Oregano ,Bar Pierożek, Szkoła Jazdy ,, Strażak”, Szara Willa – kręgielnia, Urząd Pracy – dział promocji, ,,STEP LIFE” młodzież otrzymała wiele atrakcyjnych nagród.

 
Dni Języków Obcych w naszej szkole!

14-16.04.2014r.

Aby język obcy przestał być obcy, spróbujmy go oswoić!
Przygotowaliśmy prezentacje o krajach anglo- i niemieckojęzycznych!
Przewidziane dodatkowe atrakcje: rekwizyty oraz degustacja potraw. Przyjdź koniecznie.

Harmonogram prezentacji przygotowanych przez uczniów na temat wybranych krajów obcych:

14.04 (poniedziałek):

l.2 kl. Ib Igr. – Rosja - A. Gieryluk

l.4 kl. IIa Austria – W. Helwing

l.6 kl. IId Igr., Ic, Id Rosja - A. Gieryluk

15.04 (wtorek):

l.2 kl. Ia Szkocja – N. Markowiak

l.3 kl. Ib/d Francja – N. Markowiak i kl. Ib/d Hiszpania – A. Herman

l.4 kl. Ib/d Australia/Szkocja E. Białek i Ib/d Irlandia K. Gadziecka

l.6 i l.7 IIb Rosja - A. Gieryluk

16.04 (środa):

l.1,2 kl.Ic Anglia - I. Domańska

l.3 kl. IIb/d Grecja I. Domańska

l.4 kl. IIb/d Meksyk A. Herman

Klasy które chcą się dopisać prosimy o kontakt ze swoimi nauczycielami języków obcych

 
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

List - konkurs "Głowa się rusza"

Dni z kierunkami na SWPS we Wrocławiu

Nowy kierunek na SWPS we Wrocławiu - Reklama

 
Zaproszenie

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Oddział w Opolu i Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego uprzejmie zapraszają do udziału w kolejnym seminarium z cyklu OPOLSKIE SPOTKANIA EKONOMISTÓW

na temat: KONKURENCYJNA POLSKA. Jak awansować w światowej lidze gospodarczej.

Seminarium poprowadzi: prof. dr hab. Jerzy HAUSNER
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Kierownik Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej
oraz Członek Rady Polityki Pieniężnej NBP

Seminarium odbędzie się dnia 11 kwietnia (piątek) o godz. 09.30 w Auli Wydziału Ekonomicznego UO – ul. Ozimska 46A, I p., s.23.

Serdecznie zapraszają

Dziekan Wydziału Ekonomicznego UO
prof. dr hab. Stanisława Sokołowska

Prezes Zarządu Oddziału PTE w Opolu
prof. dr hab. Zbigniew Mikołajewicz

 
Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty!!!

7 kwietnia na hali Politechniki Opolskiej odbył się Festiwal Sprintu. Zarówno nasi gimnazjaliści jak i licealiści spisali się bardzo dobrze. W swojej kategorii wiekowej  II miejsce w biegu na 60m zajęła Karolina Fedorowicz z klasy I GS, na II miejscu  uplasował się Bartłomiej Kukuła z klasy II GS. Radim Popelka w roczniku 1998 zajął  miejsce I.
Licealistom przypadły dwa medale: pierwszy brązowy wywalczyła Emila Gruca z klasy II d, drugi srebrny trafił do Rafała Jurczyńskiego z klasy I c.
Gratulacje dla wszystkich uczestników II  Festiwalu Sprintu 2014 !!!

 
Bieg w kaskach

30 dziewcząt z naszej szkoły 3 kwietnia wzięło udział w ,,Biegu w Kaskach” organizowanym przez Politechnikę Opolską. I miejsce zajęła Aleksandra Dobrucka z klasy II d, II miejsce Emila Gruca również z klasy II d, na IV miejscu uplasowała się Jessica Czuba z klasy I d. Uczennice szkół ponadgimnazjalnych miały do przebiegnięcia dystans około 800 m. Fantastyczna impreza przy  pięknej pogodzie, z ciekawymi nagrodami, a co najważniejsze,  z dobrymi humorami !!!

 
Sebastian Segieth finalistą

Sebastian Segieth, uczeń klasy 1gs,  reprezentował naszą szkołę w finale XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanego  przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Ostatni, finałowy etap konkursu odbył się w dniu 16 marca 2014r. w Goethe-Institut w Warszawie, w którym Sebastian uczestniczył wraz z opiekunem, nauczycielem języka niemieckiego, Wiolettą Helwing.
W finale konkursu  udział wzięło stu najlepszych gimnazjalistów z całej Polski wyłonionych w etapie regionalnym. W części pisemnej i ustnej finaliści walczyli  o tytuł zwycięzcy Konkursu oraz o nagrodę główną, którą jest kurs językowy w Niemczech.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki ostatniego etapu konkursu j i liczymy na udział Sebastiana w konkursie w kolejnych latach.

Serdecznie gratulujemy!

 
PLO VI Mistrzem

W dniu 11 marca 2014 w Zdzieszowicach odbyły się Mistrzostwa województwa opolskiego w piłce nożnej halowej chłopców. Nasza reprezentacja zmierzyła się z drużyną z Kluczborka, Zdzieszowic i Olesna. Pierwszy mecz wygraliśmy 1:0 po bramce Dawida Płazy. Drugie spotkanie zakończyło się kolejną wygraną, tym razem 2:0. Ostatni mecz PLO VI wygrało pewnie z ekipą z Olesna 7:3, co dało nam tytuł MISTRZA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO.

Reprezentacja wystąpiła w składzie:
Grzegorz Kleemann, Robert Szmielak, Vitaliy Makara, Sebastian Duda, Szymon Pastuszek, Łukasz Szywalski, Dawid Płaza, Bartosz Sobczyński.

 
Zimowa Szkoła Matematyczna - Pokrzywna 2014

W dniach 3 - 7 marca uczniowie trzecich klas uczestniczyli w szkole matematycznej. Zajęcia zorganizowane były w Pokrzywnej. Uczniowie przez pięć dni, po kilka godzin dziennie zmagali się z zadaniami przygotowującymi ich do egzaminu maturalnego z matematyki, pisali próbne testy maturalne, ale również miło wspólnie spędzali wolny czas, korzystając z uroków okolicy i świeżego, górskiego powietrza. Wieczorami był czas na dobry film, grę w tenisa stołowego, spacer. Wyjazdy tego typu są już tradycją naszego liceum. Jesteśmy jedyną szkołą w Opolu, która je organizuje.
Zapraszamy obecnych drugoklasistów do udziału za rok!

 
Kolejny obóz narciarski za nami!!!

W dniach od 03-08 marca 2014 roku 37 uczniów z I i II  klasy gimnazjalnej sportowej o profilu L.A. oraz 9 uczniów P.G. nr 7 w Opolu wzięło udział w obozie narciarskim w Zieleńcu. Zakwaterowani zostali w ośrodku "Nartorama”. Prawie połowa uczestników uczyła się jazdy na nartach od podstaw, już po dwóch dniach pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów grupa poczyniła duże postępy. Osoby, które były rok wcześniej mogły doskonalić umiejętności narciarskie  podczas całodniowego szusowania. Oprócz prowadzonych zajęć na stoku młodzież  spędzała czas korzystając z integracyjnych zajęć na świetlicy, przy ognisku oraz  wycieczkach pieszych. Odbyły się również zajęcia teoretyczno-praktyczne  dotyczące smarowania, ostrzenia i doboru nart. Kilkudniowy wysiłek na stoku zakończył się zawodami w slalomie. Opiekę nad uczniami sprawowali  instruktorzy: Krzysztof Ziemba, Wojciech Stefaniak, Paulina Łężak oraz opiekunowie: Bogdan Wiater, Łukasz Ryniak, Magdalena Lach.

Mamy nadzieję, że zostaliście "zarażeni” tym sportem na całe życie i weźmiecie udział w kolejnym obozie narciarsko- snowboardowym  już za rok!

 
Targi Edukacyjne

W dniach 13-14 marca odbędą się w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu, przy ulicy Wrocławskiej 158 Targi Edukacyjne "EDU-Opole". Dojazd do Centrum ułatwi linia nr 5 autobusów miejskich.

 
Promocja szkoły

Zobacz film promujący PLO VI na You Tube. Film przygotowała klasa IId przy pomocy dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Przy okazji przypominamy o konkursie filmowym i fotograficznym, w którym będziesz mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami w tworzeniu podobnych filmów. Informacje o konkursie uzyskasz u pani Małgorzaty Grzeszek. Termin dostarczenia prac konkursowych mija 28 marca.

 
Możesz pomóc

Chcesz pomóc naszym niepełnosprawnym kolegom, uczniom PLO VI?

Przekaż swój 1% podatku na ich rehabilitację. Jeśli nie masz własnych dochodów poinformuj o tej możliwości swoją rodzinę i zanjomych.

W rubryce "Informacje uzupełniające" prosimy wpisać: cel szczegółowy 1% - imię i nazwisko jednego z poniższych uczniów:

1. Michał Sopa nr KRS: 0000273196 Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej, nr konta bankowego: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426

2. Filip Kupis nr KRS: 0000273196 Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej, nr konta bankowego: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426

3. Patryk Sułek nr KRS: 0000036364 Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum, nr konta bankowego: 83 8467 0001 0000 3522 2000 0001

 
Nasi gimnazjaliści!!!

Bardziej wiosennie niż zimowo! Tak się prezentują gimnazjaliści

z I klasy sportowej o profilu lekka atletyka !


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8