Zebrania Rodziców

Wszystkich rodziców zapraszamy na zebrania w dniu 24 października o godz. 17.00.
Wykaz sal i wychowawców klas.
O godzinie 16.30 w sali 112 w tym samym dniu odbędzie się spotkanie przedstawicieli rodziców klas maturalnych w sprawie studniówki.

 
Dzień Patrona i Dzień Edukacji w obiektywie Wiktorii

 
Odkrywcy sekretów nauki

 

 

 

 

10 października rusza nabór do projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej "Odkrywcy sekretów nauki". W ramach projektu planowane są dodatkowe zajęcia dla uczniów w postaci zajęć pozalekcyjnych i wyjazdów naukowych. Uczniowie naszego liceum mogą wziąć udział w następujących zajęciach

1. rozwijających kompetencje kluczowe:

 • język angielski (również zajęcia z native speakerem)
 • język niemiecki (również zajęcia z native speakerem)
 • język rosyjski (również zajęcia z native speakerem)
 • matematyka
 • umiejętność uczenia się
 • zajęcia rozwijające kompetencje społeczne
 • inicjatywność i przedsiębiorczość
 • socjoterapia
 • TIK - kompetencje cyfrowe i cyberbezpieczeństwo
 • tutoring dla zdolnych
2. zajęcia eksperymentalne:
 • biologia z chemią
 • fizyka
 • geografia
3. zajęcia pozaszkolne
 • wyjazd do Krasiejowa
 • zajęcia w Teatrze im. J. Kochanowskiego - rozwijanie kompetencji społecznych poprzez techniki teatralne
 • zajęcia na Politechnice Opolskiej - Przyszły inżynier na Politechnice Opolskiej"
 • pięciodniowy obóz naukowy
Szczegółowe informacje dostępne są u p. Małgorzaty Grzeszek oraz na stronie projektu.
W celu wzięcia udziału w wybranych zajęciach prosimy uczniów o zgłaszanie się do p. Małgorzaty Grzeszek.
 
Najlepsi w Opolu !!!

Kolejny rok z rzędu najlepszymi w Opolu okazały się sztafety z PG nr 7 i PLO nr VI w Opolu !!! Brawa, gratulacje i powodzenia na zawodach wojewódzkich 11.10.2016 w Namysłowie !


Skład sztafety dziewcząt z liceum: Daria Ranecka, Magdalena Połeć, Wiktoria Lipok, Aleksandra Lach, Katarzyna Drozd, Anna Bioły, Natalia Pancylejko, Kaja Drewienkowska, Daria Nadolna

Skład sztafety chłopców: (Piotr Nieświec, Krystian Giszka,  Damian Olszacki, Kamil Salatycki, Łukasz Mika, Tomasz Cieśla, Miłosz Paszkowski, Łukasz Przybyłek, Remigiusz Lachowicz

Skład sztafety dziewcząt z gimnazjum: Magdalena Zych, Wiktoria Michelson, Klaudia Maczulis, Sylwia Pawelec, Natalia Pawelec, Justyna Chudzik, Monika Grzesik, Ewelina Pancylejko, Agnieszka Jańdziak

Skład sztafety chłpców z gimnazjum: Patryk Wyżykowski, Dominik Słabosz, Mateusz Kozłowski, Adam Zieliński, Jakub Kowalski, Emanuel Sośnicki, Mateusz Szkudlarek, Kacper Kazimierski

 
Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży z Niepełnosprawnością

W dniach 25-30.09.2016r odbyło się kolejne już międzynarodowe spotkanie młodzieży z niepełnosprawnością z Polski, Niemiec i Węgier  pod nazwą "Sport i aktywność – razem bez barier". Koordynatorem projektu był dyrektor PLO VI - Piotr Szafors.

Tym razem miejscem spotkania było Opole /w poprzednim roku było to Bad Kreutzenach w Niemczech/. Celem była integracja niepełnosprawnej młodzieży a także aktywny udział w poznawaniu kultury i historii Polski. Grupy z Węgier i Niemiec, a także niepełnosprawni uczniowie PLO nr VI w Opolu, PG nr 1 w Opolu i Zespołu Szkól Medycznych w Prudniku przez prawie tydzień wspólnie spędzali czas, poznawali się i uczyli nowych rzeczy. Odbyły się wycieczki do Krasiejowa i Mosznej. Młodzież wzięła udział w lekcji otwartej masażu prowadzonego przez niedowidzących uczniów Szkoły Medycznej w Prudniku. Odbyła się też gra trenowana terenie skansenu w Bierkowicach ,dzięki której młodzież poznawała historię i folklor opolszczyzny.

W auli PLO nr VI odbyły się artystyczne występy naszych licealistów i pokaz multimedialny w ramach tzw. Dnia Kultury. Jednak centralny punktem projektu był udział wszystkich grup w paraolimpiadzie sportowej, która odbyła się we wtorek 27.09 na stadionie lekkoatletyczny w pobliżu PLO nr VI. Uczniowie Szkół Specjalnych z województwa opolskiego, oraz uczestnicy programu "Sport i aktywność – razem bez barier” przez prawie trzy godziny wspólnie bawili się ćwicząc i pokonując własne bariery. Honorowym Patronem imprezy był Marszałek województwa opolskiego. Dużą pomoc w organizacji paraolimpiady okazali wolontariusze PLO nr VI, uczniowie klasy IIa.

Na zakończenie całości spotkania w Turawie odbył się pożegnalny grill, w czasie którego wymieniano uwagi i wręczono upominki koordynatorom grup, tłumaczom i organizatorom projektu. Następnego dnia goście wyjechali do swoich domów - zadowoleni, ubogaceni polską gościnnością, pełni sportowych i turystycznych wrażeń. Wierzymy, że spotkamy się znów za rok…

radio opole o spotkaniu

relacja z zawodów sportowych  Wiktorii

 
Mistrzostwa Polski Młodzików

24-25 września 2016 roku trzech uczniów PG nr 7 reprezentowało nasze miasto w Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach. Najlepiej spisał się Kacper Kazimierski z klasy III GS zdobywając srebrny medal w pięcioboju, piąte miejsce zajął Marek Mucha (również z klasy III GS) w rzucie oszczepem, a Marta Kuńka z klasy I zajęła miejsce VI w skoku wzwyż !!!

 
Warsztaty przyrodniczo-edukacyjne

W dniu 20 września uczniowie klasy IIIc wraz z opiekunem wzięli udział w warsztatach przyrodniczo-edukacyjnych dla młodzieży, organizowanych przez Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne. Uczniowie mieli do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt optyczny, służący do obserwacji przyrody, ale również mogli skorzystać z krótkiego szkolenia na temat tajników fotografii. Nasi uczniowie mieli okazję nie tylko miło spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także poszerzyli swoją wiedzę biologiczną, a także nabyli praktyczne umiejętności w wykonywaniu zdjęć. Obok kilka fotografii, będących efektem warsztatów na terenie kopalni.

 
Wicemistrzostwo Opola

W dniu 13.09.2016r. odbyły się eliminacje grupowe w halowej piłce nożnej dziewcząt. Nasza drużyna zmierzyła się z zespołami Z.S.Z. Staszic, PLO II i PLO III. Ze Staszicem i PLO III nasze dziewczęta wygrały 2:0, a z PLO II przegrały 0:1, co w rezultacie dało nam pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do finału. Finał odbył się 20.09 w sali Politechniki Opolskiej, gdzie razem z naszą ekipą znalazły się drużyny z ZSZ nr 4, ZSTiO, Z.S. Ekonomicznych. Nasza drużyna wygrała ze szkołą ZSZ nr 4 wynikiem 2:0, zremisowała z ZSTiO i przegrała z Ekonomikiem 1:2. Po skomplikowanym przeliczeniu punktów nasze dziewczęta zajęły II miejsce czyli Wicemistrzostwo miasta Opola za Ekonomikiem. Tym samym drużyna dziewcząt zakwalifikowała się do rozgrywek wojewódzkich. Życzymy dalszych sukcesów.

 
Galeria Sztuki Współczesnej

 

W dniu 21.09 uczniowie klasy II c, pod opieką polonistki i wychowawczyni w jednej osobie Beaty  Zajączkowskiej-Kaim, udali się do Galerii Sztuki Współczesnej na lekcję poświęconą Marcelowi Duchamp. Młodzież została również oprowadzona po aktualnej wystawie "Salon Jesienny 2016" oraz zapoznana z zagadnieniami charakterystycznymi dla sztuki współczesnej.
Na październik już została zaplanowana kolejna lekcja w galerii "Nowe media w sztuce - co mogę spotkać w galeriach i muzeach sztuki współczesnej?"

 
Przyłapani na czytaniu

Światowy Dzień Umiejętności Czytania obchodzony we wrześniu powinien uświadamiać nam, jak wiele możliwości otwiera nam dostęp do słowa pisanego. Czytanie jest nieodzownym elementem funkcjonowania w społeczeństwie, komunikowania się oraz korzystania z zasobów ludzkich myśli. Przyczynia się do naszego rozwoju, wzbogaca bez względu na wiek i jest najlepszą rozrywką. Chcąc spopularyzować tę ostatnią formę korzystania z książek, klasy IIIb i IIIc przygotowały sesję zdjęciową „Przyłapani na czytaniu”. Promując czytanie jako najlepszy sposób spędzania czasu wolnego uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością.

 
Ubezpieczenie

Na stronie szkoły, w zakładce dokumenty zamieszczono nowe informacje dotyczące ubezpieczenia uczniów.

Ubezpieczenie NNW obejmuje opiekę 24 godziny na dobę, na całym świecie przez 365 dni. Pobyt ubezpieczonego w szpitalu zwracany jest wyłącznie w przypadku, gdy odbył się  w placówce na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”.

 
Zebrania Rodziców

Informacja dla rodziców klas licealnych:

 

 • 5 września na godz. 16.30 zapraszamy wszystkich rodziców klas I, II i III liceum na spotkanie z dyrektorem szkoły w auli PLO VI.

 • Spotkania rodziców z wychowawcami klas odbędą się o godz. 17.00 w salach zgodnie z wykazem.

 • O godz 17.30 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców oraz spotkanie studniówkowe przedstawicieli rodziców z klas maturalnych.

 

Informacja dla rodziców klas gimnazjalnych:

 

 • Zebrania rodziców uczniów klas I i II gimnazjum odbędą się w PLO VI z wychowawcami klas o godz. 17.00. Wykaz sal

 • Rodziców klasy III gimnazjum zapraszamy na spotkanie z panią dyrektor PG7, Małgorzatą Szafors o godz. 17.30.

 

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17 dla wszystkich klas liceum oraz kl. II i III gimnazjum w PLO VI odbędzie się 1 września o godzinie 8.30 w auli szkolnej.

Klasa I gimnazjum spotyka się w sali gimnastycznej PG 7 o godz. 10.00 a następnie uczniowie tej klasy przejdą wraz z wychowawcą do PLO VI.

 
Podręczniki

Podręczniki na rok szkolny 2016/17 - plik pdf

 
WAKACJE!!!

WAKACJE!!! WAKACJE!!! WAKACJE!!!

... ale za nim one nastąpią, przyjdźcie po świadectwa!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w auli PLO VI w dniu 24 czerwca o godzinie 8.30.

 
WYCIECZKA NA MAZURY

Dnia 31.05.2016 r. o godzinie 22.45 uczniowie klas pierwszych oraz klasy IIc wyruszyli wraz z opiekunami panią Grażyną Mielech, panią Barbarą Materka oraz panem Tomaszem Kowalskim i panem Łukaszem Ryniakiem na wycieczkę na Mazury.

Po długiej, nocnej podróży, dotarliśmy do pierwszego punktu naszego programu, czyli do Mikołajek, miasteczka ogłoszonego perłą Mazur. Tu zaplanowane było zwiedzanie portu, spacer po mieście, a następnie czas wolny na posiłek. Kolejnym miejscem naszej wyprawy było Giżycko, w którym oprowadzeni zostaliśmy po Twierdzy Boyen, obiekcie blokującym strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Zobaczyliśmy tu również Most Obrotowy na kanale Łuczańskim oraz Zamek Krzyżacki, w którym aktualnie znajduje się hotel. Już lekko zmęczeni ruszyliśmy do Gierłoży, aby zobaczyć Wilczy Szaniec, czyli słynną główną kwaterę Adolfa Hitlera. W godzinach wieczornych dotarliśmy do miejsca naszego zakwaterowania w miejscowości Ruciane-Nida, gdzie najpierw zjedliśmy obiadokolację, a następnie udaliśmy się na upragniony odpoczynek do naszych pokoi. Mimo zmęczenia po tak aktywnym dniu, nie wszyscy mieli ochotę od razu pójść spać.

Kolejnego dnia znowu mieliśmy piękną pogodę i plany, aby ten dzień spędzić w sposób intensywny. Rozpoczęliśmy śniadaniem, po którym pojechaliśmy do Kadzidłowa, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy "Park dzikich zwierząt", czyli osadę leśną, gdzie żyją m.in. wilki, łosie, dziki, jelenie, tarpany i inne zwierzęta. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego możliwe było wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi, a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.

Następnie udaliśmy się do miejscowości Krutyń, gdzie mieliśmy zaplanowany  15 kilometrowy spływ kajakami po rzece Krutynia. Przed nami ukazały się wspaniałe, malownicze widoki rezerwatu. Niektórzy uczestnicy mieli już doświadczenie w spływach i doskonale sobie radzili z wiosłowaniem, lecz byli i tacy, którzy musieli się trochę podszkolić. Ponieważ trasa była długa, w połowie drogi zrobiliśmy sobie przerwę na mały odpoczynek. Uczniowie klasy Ia wykorzystali okazję, by wrzucić w tym czasie swojego wychowawcę - pana Tomasza Kowalskiego - w ubraniach do rzeki. Podjęli również próbę wrzucenia naszego nauczyciela wychowania fizycznego, pana Łukasza Ryniaka. Ten jednak swoją sprawnością fizyczną zaskoczył wszystkich i zadanie okazało się już nie takie łatwe. Po dopłynięciu do miejscowości Ukta, na miejscu czekał już na nas autokar, którym pojechaliśmy do ośrodka na obiadokolację. Wieczorem spędziliśmy miło czas na smażeniu kiełbasek i wspólnych rozmowach.

Ostatniego dnia naszej wycieczki wstaliśmy wcześnie rano, aby zjeść śniadanie oraz spakować nasze bagaże. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie terenu Galindii w towarzystwie przewodnika, który poprzez zabawę i humorystyczne anegdoty zachęcał słuchaczy do poznania obrzędów i tradycji pierwotnych mieszkańców Mazur. Na cały pobyt w Galindii spośród młodzieży został wybrany wódz, szaman i jego cztery żony oraz konie, jako symbol dostatku. Kolejnym punktem programu była stolica Warmii i Mazur, czyli Olsztyn, gdzie zwiedzaliśmy rynek, Stary Ratusz, zabytkowe kamieniczki, fragmenty murów miejskich oraz olsztyński Zamek Kapituły Warmińskiej. Krótka przerwa pozwoliła nam zaspokoić głód i następnie udaliśmy się do Stębarku, aby zwiedzić muzeum i pole bitwy pod Grunwaldem. Jako, że był to ostatni punkt naszej podróży, wyruszyliśmy w drogę powrotną i o godzinie 2.00 nad ranem, zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do Opola.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 20