Uwaga gimnazjaliści

PILNE!!!

Rodzice uczniów klas I, II, III gimnazjum proszeni są o wykonanie dzieciom badania krwi, moczu i glukozy do dnia 03.09.2014r. Dzieci umówione są z lekarzem sportowym 3, 4 i 5.09.2014r. w celu wyrobienia karty zdrowia sportowca. Koszt badania to 20 zł plus 10 zł EKG (w razie potrzeby). Mogą Państwo iść z dzieckiem do lekarza sportowego we własnym zakresie, ale należy dostarczyć kartę zdrowia sportowca do dnia 08.09.2014r. do szkoły.

Dziękuję, Magdalena Lach - wychowawca i nauczyciel WF

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/15 w PLO VI odbędzie się w auli szkolnej 1 września o godz. 9.00 dla wszystkich klas licealnych oraz II i III gimnazjalnej. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do swoich sal.

Klasa I gimnazjalna rozpocznie rok szkolny w PG 7 na sali gimnastycznej o godz. 8.30, a następnie przejdzie z wychowawcą do PLO VI. Odjazd gimbusa z przystanku we Wróblinie o godz. 8.00.

 
Podręczniki

Wykaz podręczników dla klas licealnych na rok szkolny 2014/2015

 
Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla licealistów i gimnazjalistów odbędzie się 27 czerwca o godzinie 8.30 w auli szkolnej PLO VI.

Przypominamy wszystkim, którzy nie zdążyli jeszcze rozliczyć się z biblioteką szkolną, że właśnie nadszedł ten czas!!!

 
10 Opolska Brygada Logistyczna

W dniach 12 marca oraz 24 kwietnia 2014 roku zostały zorganizowane wyjścia klasy IB o profilu mundurowym do 10 Opolskiej Brygady Logistycznej mające na celu zapoznanie uczniów z historią udziału żołnierzy polskich w misjach zagranicznych. Uczniowie w trakcie wycieczek mieli również możliwość obejrzenia oraz przymierzenia sprzętu polowego, w skład którego wchodziły plecaki transportowe wojskowe z całym osprzętem, śpiwory wojskowe wraz z namiotami, maski przeciwgazowe oraz kaski. Ponadto duże zainteresowanie wzbudzały samochody bojowe. W skład naszej jednostki wchodzą: podnośniki widłowe różnej wielkości, samochody wojskowe typu Hammer, Honker, ciężarówki oraz cysterny wojskowe marki Jelcz, kołowy transporter opancerzony Rosomak. Nie lada gratką okazały się okulary ćwiczeniowe tzw. alkogogle, uczniowie namacalnie mogli doświadczyć, jak się można czuć pod wpływem alkoholu.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjścia do jednostki wojskowej.


 
ORTOGRAFFITI

Zobacz Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji dla naszego liceum za realizację wsparcia uczniów w nauce czytania i pisania METODĄ ORTOGRAFFITI.

 
Na trasie Deutsch- Wagen - Tour...

W dniu 2 czerwca 2014r. uczniowie klas sportowych Publicznego Gimnazjum nr 7 uczestniczyli w wyjątkowej lekcji języka niemieckiego. A to za sprawą Deutsch- Wagen- Tour, projektu, którego celem jest popularyzacja języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży.

Znakiem rozpoznawczym Deutsch -Wagen-Tour są niekonwencjonalne metody nauczania, gry i animacje językowe, o czym niewątpliwie przekonali się nasi gimnazjaliści uczestnicząc w godzinnych warsztatach prowadzonych przez animatorki projektu.

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach inspirowanych muzyką oraz sportem. Mieli okazję poznać twórczość niemieckich artystów, tańczyli, sporządzali portrety, rapowali, brali udział w zabawach z chustą animacyjną, rozwiązywali test z wiedzy o Niemczech. Na najlepszych czekały nagrody.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę Deutsch-Wagen, ponieważ jesteśmy przekonani, że Deutsch macht Spaß! Jasne, że klar!

Relacja w języku niemieckim i więcej zdjęć:

http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour

 
Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W dniu 14 czerwca 2014r. w ramach organizowanej na terenie Błoni Odrzańskich /przy mostku do ZOO/ imprezy pn. „Senioriada” odbędzie się Ogólnopolski Głos Profilaktyki, który stanowi element programu PaT.
Zgodnie z założeniami programowymi, o godz. 15.30 planowany jest happeningowy przemarsz uczestników Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki z terenu MDK w Opolu do sceny ma błoniach, gdzie nastąpi odczytanie odezwy społeczności PaT przez Prezydenta Miasta Opola. O godz. 16.00 wszyscy uczestnicy imprezy wezmą udział w tzw. „zrywie wolnych serc”, które polegać będzie na wybijaniu przez 60 sekund rytmu własnego serca.
Jednocześnie informuję, że w godzinach 19.00-20.00 na terenie MDK w Opolu planowana jest projekcja filmów profilaktycznych, a w godz. 21.00-22.00 prowadzenie rozmów o profilaktyce.
Zobacz więcej na ten temat:
PLAKAT
PROGRAM
TEZY

 
Podręczniki

Wykaz podręczników dla klas gimnazjalnych:

klasa 1g

klasa 2g

klasa 3g

 
Staże zawodowe

STAŻE ZAWODOWE DLA UCZNIÓW LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH MIASTA OPOLA

POKL.09.01.02-16-009/13
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

ZAŁĄCZNIKI
1. Regulamin
2. Formularz zgłoszenia
3. Ankieta wstępna
4. Deklaracja uczestnictwa
5. Oświadczenie uczestnika projektu
6. Zakres danych - PEFS
7. Załącznik nr 4 do regulaminu

 

Informacje dostępne są również w gablocie nr 14, obok sekretariatu PLO VI. Więcej informacji u doradcy zawodowego - pani Anny Rajchel.

 
Gimnazjaliści na Mistrzostwach

16  MEDALI NASZYCH GIMNAZJALISTÓW  W MISTRZOSTWACH MIASTA OPOLA W LEKKIEJATLETYCE

22 maja na stadionie im. Opolskich  Olimpijczyków   w  Opolu przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Miasta  w lekkiej atletyce. Nasi gimnazjaliści spisali się bardzo dobrze w sumie zdobywając 16 medali !!!

Na najwyższym podium stanęli:

 • Łukasz Zakrzewski - 110 ppł
 • Łukasz Fuhl – 600 m
 • Radim Popelka– skok wzwyż
 • Kamil Gabruk – rzut dyskiem
 • Kamil Gabruk – pchnięcie kulą
 • Paszkowski, Fuhl, Kukuła, Popelka- sztafeta 4x 100m

Srebro zdobyli:

 • Karolina Fedorowicz – 100m
 • Aleksandra Lach- 300 m ppł
 • Tomasz Cieśla – 2000 m
 • Marcin Panicz- rzut oszczepem
 • Patryk Olender –skok wzwyż

Brązowi medaliści:

 • Natalia Pancylejko – 300 m
 • Aleksandra Lach – 300 m ppł
 • Radim Popelka – 100 m
 • Remigiusz Lachowicz – 300 m ppł
 • Kacper Grądowski –skok wzwyż

Wszystkim startującym gratulujemy uzyskanych wyników a tym którzy uzyskali awans do Mistrzostw Województwa życzymy powodzenia!

 
Mistrzostwa Opola w Lekkiej Atletyce

21 maja 2014 odbyły się Mistrzostwa Miasta Opola w lekkoatletyce szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie naszego liceum spisali się bardzo dobrze zdobywając aż  15 medali.
Oto nasi medaliści:
Złoto: Aleksandra Dobrucka (1500 m), Emila Gruca (skok wzwyż), Sebastian Ludwig  (200m), Maciej Chmielewski (400m), Rafał Jurczyński (800 m – rekord szkoły), Kamil Baron (1500M), sztafeta 4x 100m (Ludwig, Chmielewski, Sobczyński, Perz)
Srebro: Wioletta Kozołup (dysk), Bartosz Sobczyński (100m),Rafał Trela (400m),Jakub Nowak (dysk)
Brąz: Agnieszka Korgól ( 400m), Aleksandra Suduł (skok w dal) ,Paweł Perz (100m),Grzegorz Kleemann (trójskok)


Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 6 czerwca w Kędzierzynie Koźlu!

 
Warsztaty teatralne

W dniu 28 kwietnia gościliśmy w szkole Pana Doktora Marka Bieleckiego, aktora Teatru Ochoty w Warszawie, który poprowadził warsztaty teatralne dla uczniów klasy I i II. Było bardzo ciekawie i profesjonalnie. Uczniowie mieli zajęcia z dykcji, poruszania się na scenia, odgrywali scenki. Panu Markowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

 
Zebrania rodziców

W dniu 19 maja (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędą się w naszej szkole zebrania rodziców dla wszystkich klas licealnych i gimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich rodziców. Zapoznamy Państwa z propozycjami ocen na koniec roku szkolnego 2013/14, bo wakacje już niedługo.

To już ostatnie zebranie w tym roku szkolnym.

 
XII Opolski Festiwal Nauki

Organizatorzy XII Opolskiego Festiwalu Nauki Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego pragną poinformować i prosić o rozpowszechnienie informacji, że XII Opolski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach

30.05.2014r. - 2.06.2014 r.

W ramach XII Opolskiego Festiwalu Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki proponuje wiele atrakcji dla wszystkich
niezależnie od wieku.
Spotkanie z nauką rozpoczynana się w piątek 30.05.2014 r. Nocą Nauki.
Zaplanowano wiele atrakcji od pokazów z fizyki i informatyki (roboty z LEGO) po gry matematyczne.

Zapraszamy również 1.06.2014 r. na Piknik Naukowy, który odbędzie się na Błoniach Politechniki Opolskiej,
gdzie studenci i pracownicy naszego Wydziału przyszykowali wiele atrakcji i pokazów, dla dzieci i młodzieży.

Dniem specjalnie dedykowanym szkołom jest 2.06.2014 - Dzień Otwarty.
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki pragnie szczególnie zaprosić na wydarzenia realizowane w naszych Instytutach.  
Dla usprawnienia działań Wydział MFiI prowadzi rezerwacje internetową na wszystkie wydarzenia z Dnia Otwartego szczegóły
na stronie: www.festiwal.math.uni.opole.pl

 
Dzień Otwartych Drzwi

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9