Nowy projekt unijny

Uwaga uczniowie liceum 

Zaczynamy nowy projekt unijny!!!

Program rozwojowy liceów ogólnokształcących Miasta Opola

W ramach projektu w roku szkolnym 2014/2015 będą odbywać się następujące zajęcia:

 1. Zajęcia z doradcą zawodowym – wybór ścieżki kariery oraz warsztaty jak prowadzić własną firmę.
 2. Zajęcia teatralne kończące się przygotowaniem przedstawienia.
 3. Warsztaty z ekspozycji publicznej – jak zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności podczas egzaminu czy rozmowy o pracę.
 4. Zajęcia matematyczne.
 5. Zajęcia przyrodnicze – ze szczególnym uwzględnieniem biologii.
 6. Rozwijanie umiejętności uczenia się – warsztaty.
 7. Wsparcie i opieka psychologiczno – pedagogiczna – warsztaty.

Nabór trwa do 23 września.

Wszystkich uczniów  zainteresowanych udziałem w zajęciach proszę o pobranie druków Deklaracji w Sekretariacie PLO Nr VI  lub pobranie bezpośrednio ze strony internetowej.

Wyjaśnień i odpowiedzi na pytania udzieli koordynator projektu - Pani Barbara Materka sala 224

 
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie

Dnia 10 września 2014 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Jubileuszowy X Nyski Festiwal Nauki. Jest to przedsięwzięcie o charakterze popularno-naukowym. Szczegółowy program Festiwalu:  http://www.pwsz.nysa.pl/nfn. Zgłoszenie udziału: Biuro Festiwalu, tel. 077 4091682, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 5 września.

Anna Rajchel

 
e-dziennik

W zakładce DOKUMENTY dodano informacje dotyczące e-dziennika, który w tym roku szkolnym wprowadzamy we wszystkich klasach. Zapraszamy do zapoznania się z podręcznikiem obsługi dla rodziców, uczniów i nauczycieli. Rodziców prosimy o wypełnianie oświadczeń i podanie własnych adresów mailowych wychowawcom klas, w celu umożliwienia Państwu korzystania z e-dziennika.

 
Kiermasz podręczników

Wszystkich, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki szkolne lub kupić używane zapraszamy na

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

W dniu 8 września Samorząd Szkolny przyjmuje podręczniki do sprzedania (opisane ołówkiem: cena, nazwisko właściciela i klasa).

W dniach 9 - 10 września odbędzie się sprzedaż podręczników w sali Samorządu Szkolnego.

W dniu 11 września - rozliczenie finansowe lub zwrot podręczników właścicielom.

więcej informacji u Agnieszki K. z klasy IIId - przewodniczącej Samorządu Szkolnego

 
Zebranie Rodziców

Zebrania rodziców dla klas licealnych:

W dniu 4 września zapraszamy na godzinę 16.30 wszystkich rodziców klas licealnych na spotkanie z Dyrektorem Szkoły w auli PLO VI, a o godz. 17.00 w salach lekcyjnych zgodnie z wykazem, z wychowawcami klas.
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się o godzinie 17.30.
Zebranie przedstawicieli rodziców klas III w sprawie studniówki, również o godzinie 17.30

Zebrania rodziców dla klas gimnazjalnych:

klasa II gs - 4 września, godz. 17.00 w sali 222 w PLO VI
klasa III gs - 9 września, godz. 17.00 w sali 214 w PLO VI
klasa I gs - 9 września, godz. 17.30 w sali 132 w PLO VI

Na spotkaniach klas I gs i III gs będzie obecna Pani Dyrektor PG 7 Małgorzata Szafors

 
Uwaga gimnazjaliści

PILNE!!!

Rodzice uczniów klas I, II, III gimnazjum proszeni są o wykonanie dzieciom badania krwi, moczu i glukozy do dnia 03.09.2014r. Dzieci umówione są z lekarzem sportowym 3, 4 i 5.09.2014r. w celu wyrobienia karty zdrowia sportowca. Koszt badania to 20 zł plus 10 zł EKG (w razie potrzeby). Mogą Państwo iść z dzieckiem do lekarza sportowego we własnym zakresie, ale należy dostarczyć kartę zdrowia sportowca do dnia 08.09.2014r. do szkoły.

Dziękuję, Magdalena Lach - wychowawca i nauczyciel WF

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/15 w PLO VI odbędzie się w auli szkolnej 1 września o godz. 9.00 dla wszystkich klas licealnych oraz II i III gimnazjalnej. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do swoich sal.

Klasa I gimnazjalna rozpocznie rok szkolny w PG 7 na sali gimnastycznej o godz. 8.30, a następnie przejdzie z wychowawcą do PLO VI. Odjazd gimbusa z przystanku we Wróblinie o godz. 8.00.

 
Podręczniki

Wykaz podręczników dla klas licealnych na rok szkolny 2014/2015

 
Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla licealistów i gimnazjalistów odbędzie się 27 czerwca o godzinie 8.30 w auli szkolnej PLO VI.

Przypominamy wszystkim, którzy nie zdążyli jeszcze rozliczyć się z biblioteką szkolną, że właśnie nadszedł ten czas!!!

 
10 Opolska Brygada Logistyczna

W dniach 12 marca oraz 24 kwietnia 2014 roku zostały zorganizowane wyjścia klasy IB o profilu mundurowym do 10 Opolskiej Brygady Logistycznej mające na celu zapoznanie uczniów z historią udziału żołnierzy polskich w misjach zagranicznych. Uczniowie w trakcie wycieczek mieli również możliwość obejrzenia oraz przymierzenia sprzętu polowego, w skład którego wchodziły plecaki transportowe wojskowe z całym osprzętem, śpiwory wojskowe wraz z namiotami, maski przeciwgazowe oraz kaski. Ponadto duże zainteresowanie wzbudzały samochody bojowe. W skład naszej jednostki wchodzą: podnośniki widłowe różnej wielkości, samochody wojskowe typu Hammer, Honker, ciężarówki oraz cysterny wojskowe marki Jelcz, kołowy transporter opancerzony Rosomak. Nie lada gratką okazały się okulary ćwiczeniowe tzw. alkogogle, uczniowie namacalnie mogli doświadczyć, jak się można czuć pod wpływem alkoholu.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjścia do jednostki wojskowej.


 
ORTOGRAFFITI

Zobacz Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji dla naszego liceum za realizację wsparcia uczniów w nauce czytania i pisania METODĄ ORTOGRAFFITI.

 
Na trasie Deutsch- Wagen - Tour...

W dniu 2 czerwca 2014r. uczniowie klas sportowych Publicznego Gimnazjum nr 7 uczestniczyli w wyjątkowej lekcji języka niemieckiego. A to za sprawą Deutsch- Wagen- Tour, projektu, którego celem jest popularyzacja języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży.

Znakiem rozpoznawczym Deutsch -Wagen-Tour są niekonwencjonalne metody nauczania, gry i animacje językowe, o czym niewątpliwie przekonali się nasi gimnazjaliści uczestnicząc w godzinnych warsztatach prowadzonych przez animatorki projektu.

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach inspirowanych muzyką oraz sportem. Mieli okazję poznać twórczość niemieckich artystów, tańczyli, sporządzali portrety, rapowali, brali udział w zabawach z chustą animacyjną, rozwiązywali test z wiedzy o Niemczech. Na najlepszych czekały nagrody.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę Deutsch-Wagen, ponieważ jesteśmy przekonani, że Deutsch macht Spaß! Jasne, że klar!

Relacja w języku niemieckim i więcej zdjęć:

http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour

 
Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W dniu 14 czerwca 2014r. w ramach organizowanej na terenie Błoni Odrzańskich /przy mostku do ZOO/ imprezy pn. „Senioriada” odbędzie się Ogólnopolski Głos Profilaktyki, który stanowi element programu PaT.
Zgodnie z założeniami programowymi, o godz. 15.30 planowany jest happeningowy przemarsz uczestników Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki z terenu MDK w Opolu do sceny ma błoniach, gdzie nastąpi odczytanie odezwy społeczności PaT przez Prezydenta Miasta Opola. O godz. 16.00 wszyscy uczestnicy imprezy wezmą udział w tzw. „zrywie wolnych serc”, które polegać będzie na wybijaniu przez 60 sekund rytmu własnego serca.
Jednocześnie informuję, że w godzinach 19.00-20.00 na terenie MDK w Opolu planowana jest projekcja filmów profilaktycznych, a w godz. 21.00-22.00 prowadzenie rozmów o profilaktyce.
Zobacz więcej na ten temat:
PLAKAT
PROGRAM
TEZY

 
Podręczniki

Wykaz podręczników dla klas gimnazjalnych:

klasa 1g

klasa 2g

klasa 3g

 
Staże zawodowe

STAŻE ZAWODOWE DLA UCZNIÓW LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH MIASTA OPOLA

POKL.09.01.02-16-009/13
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

ZAŁĄCZNIKI
1. Regulamin
2. Formularz zgłoszenia
3. Ankieta wstępna
4. Deklaracja uczestnictwa
5. Oświadczenie uczestnika projektu
6. Zakres danych - PEFS
7. Załącznik nr 4 do regulaminu

 

Informacje dostępne są również w gablocie nr 14, obok sekretariatu PLO VI. Więcej informacji u doradcy zawodowego - pani Anny Rajchel.

 
Gimnazjaliści na Mistrzostwach

16  MEDALI NASZYCH GIMNAZJALISTÓW  W MISTRZOSTWACH MIASTA OPOLA W LEKKIEJATLETYCE

22 maja na stadionie im. Opolskich  Olimpijczyków   w  Opolu przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Miasta  w lekkiej atletyce. Nasi gimnazjaliści spisali się bardzo dobrze w sumie zdobywając 16 medali !!!

Na najwyższym podium stanęli:

 • Łukasz Zakrzewski - 110 ppł
 • Łukasz Fuhl – 600 m
 • Radim Popelka– skok wzwyż
 • Kamil Gabruk – rzut dyskiem
 • Kamil Gabruk – pchnięcie kulą
 • Paszkowski, Fuhl, Kukuła, Popelka- sztafeta 4x 100m

Srebro zdobyli:

 • Karolina Fedorowicz – 100m
 • Aleksandra Lach- 300 m ppł
 • Tomasz Cieśla – 2000 m
 • Marcin Panicz- rzut oszczepem
 • Patryk Olender –skok wzwyż

Brązowi medaliści:

 • Natalia Pancylejko – 300 m
 • Aleksandra Lach – 300 m ppł
 • Radim Popelka – 100 m
 • Remigiusz Lachowicz – 300 m ppł
 • Kacper Grądowski –skok wzwyż

Wszystkim startującym gratulujemy uzyskanych wyników a tym którzy uzyskali awans do Mistrzostw Województwa życzymy powodzenia!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9