Drzwi otwarte w PLO VI

Zapraszamy

wszystkich gimnazjalistów oraz ich rodziców

do zwiedzania naszego liceum w dniu 24 kwietnia w godzinach 10.00-13.00.

 
Zebranie rodziców

W dniu 23 marca odbędą się zebrania rodziców wszystkich klas. Zapraszamy na godzinę 17.00.

Dla rodziców uczniów klas maturalnych jest to ostatnie zebranie przed wystawieniem ocen końcowych. Zostaną państwo zapoznani z propozycjami tych ocen.

 
Informacja dla maturzystów

W imieniu władz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie chcielibyśmy poinformować Państwa Szkołę o nowej ofercie edukacyjnej UMCS. W roku akademickim 2013/2014 został uruchomiony na UMCS nowy kierunek dziennych studiów licencjackich – Geoinformatyka. Jest to kierunek międzyobszarowy - łączący wiedzę z zakresu geografii, informatyki oraz Systemów Informacji Przestrzennej, na którym szczególny nacisk został położony na zagadnienie praktycznych zastosowań zdobywanej wiedzy w różnych dziedzinach życia. Geoinformatyka to studia dla osób łączących zamiłowanie do geografii i informatyki. Program studiów opracowano na podstawie własnych doświadczeń edukacyjnych, wiedzy i doświadczeń płynących ze współpracy międzynarodowej oraz zapotrzebowania dynamicznie rozwijającego się rynku pracy. Kierunek nastawiony jest na kształcenie interdyscyplinarnych specjalistów, merytorycznie oraz praktycznie przygotowanych do podjęcia pracy w sektorze państwowym i prywatnym. W realizację procesu dydaktycznego zaangażowani są pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz eksperci-praktycy, najczęściej będący pracownikami firm geoinformatycznych działających w Polsce i na świecie.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami na stronie internetowej kierunku Geoinformatyka http://geoinformatyka.umcs.lublin.pl, a także zachęcamy do śledzenia aktualności na Facebooku

dr hab. Przemysław Stpiczyński, prof. UMCS
dr Leszek Gawrysiak

 
Szkoła matematyczna

W dniach 2 - 6 marca 2015 uczniowie trzecich klas uczestniczyli w szkole matematycznej. Zajęcia zorganizowane były w ośrodku „Drogowiec” w Pokrzywnej. Uczniowie przez pięć dni, po kilka godzin dziennie zmagali się z zadaniami przygotowującymi ich do egzaminu maturalnego z matematyki, pisali próbne testy maturalne, ale również miło wspólnie spędzali wolny czas, korzystając z uroków okolicy i świeżego, górskiego powietrza. Wieczorami był czas na dobry film, grę w tenisa stołowego, spacer, bilard w pobliskiej smażalni ryb. Wyjazdy tego typu są już tradycją naszego liceum. Jesteśmy jedyną szkołą w Opolu, która je organizuje.

 
Opolskie Młode Talenty

Festiwal Artystyczny

OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2015

Kategorie artystyczne:

  • taniec
  • muzyka
  • teatr
Zgłoszenie do pani Beaty Zajączkowskiej-Kaim do 15 marca 2015r.
Terminy przesłuchania uczestników:
  • kategoria taneczna - 15 kwietnia, godz. 9.00, filia MDK nr 3, al. Przyjaźni 12
  • kategoria muzyczna - 16 kwietnia, godz. 9.00, filia MDK nr 3, al. Przyjaźni 12
  • kategoria teatralna - 17 kwietnia, godz. 9.00. filia MDK nr 2, ul. Targowa 12
Koncert laureatów odbędzie się 5 maja 2015r. w Filharmonii Opolskiej.

 
UWAGA GIMNAZJALIŚCI !!!

Do dnia 16 marca rodzice uczniów klas trzecich gimnazjalnych powinni złożyć w sekretariacie PLO VI w Opolu deklarację przystąpienia do próby sprawności fizycznej do klasy sportowej liceum.

Deklaracja do pobrania

 
Uniwersytet Ekonomiczny - Dzień Otwarty

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek, 20 marca 2015 r. Podczas wydarzenia przyszli studenci będą mieli okazję poznać ofertę dydaktyczną oraz zasady rekrutacji w roku akademickim 2015/2016. Maturzyści spotkają się także z przedstawicielami wrocławskiego biznesu, którzy opowiedzą dlaczego warto studiować i pracować we Wrocławiu. Z myślą o uczestnikach Dnia Otwartego przygotowane zostały merytoryczne prezentacje Wydziałów, ale też liczne atrakcje zaplanowane przez Studentów. Podczas ich trwania Uczniowie poznają Uczelnię od zupełnie innej strony np. zza kierownicy symulatora samochodu naszej uczelnianej drużyny rajdowej oraz podczas gry kampusowej. Na zwycięzców  konkursów czeka m.in. tablet marki Lenovo. Więcej informacji na temat Dnia Otwartego, jego szczegółowy plan oraz plakat znajdą Państwo w załącznikach.

Szkolny doradca zawodowy
dr Anna Rajchel

 
Obóz narciarski

Kolejny obóz narciarski za nami !!!

W dniach 02.03.- 07.03.2015 uczniowie z klas sportowych (w sumie 45 gimnazjalistów) uczestniczyło w obozie narciarskim w Zieleńcu.  Wszyscy po pięciu dniach zajęć na stoku pięknie sobie radzili i wrócili z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach. W trakcie pobytu zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy integracyjne oraz slalom na czas. Zmęczeni i zadowoleni w sobotę wróciliśmy do Opola! Do zobaczenia za rok!

 
Piłka ręczna dziewcząt

Dnia 6.02.2015 odbyły się Finały Mistrzostw miasta Opola w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły po wcześniejszych eliminacjach zakwalifikowała się do finałów i wraz ze szkołami: PLOV, ZSZ im. Staszica, ZS Ekonomiczna rozegrała mecze finałowe. Po zaciętej walce drużyna dziewcząt naszej szkoły zajęła III miejsce. Na I miejscu uplasowała się drużyna PLOV, na II miejscu  ZSZ im. Staszica.
Nasza drużyna występowała w składzie: Magdalena Danowska, Samuela Walaszek, Natalia Gaś, Daria Ranecka, Patrycja Świerc, Wiktoria Lipok, Natalia Drzymała, Karolina Dubina, Magdalena Wala, w bramce Justyna Twardawska.

 
II Festyn Lekkoatletyczny już za nami!

25 lutego odbył się  II Festyn Lekkoatletyczny "Szóstka z plusem”. Oprócz znakomitych gości, zaproszenie przyjęło 11 szkół podstawowych. Wśród konkurencji, w których rywalizowali szóstoklasiści był min. bieg sprinterski, skoki na krzyżaku, rzut dziecięcym oszczepem, bieg przez płotki i finałowy bieg sztafetowy. I miejsce zajęła szkoła nr 21 w Opolu, II miejsce PSP nr 16  a III PSP nr 20. Dzieci brały udział w loterii fantowej, obejrzały pokaz taneczny naszych gimnazjalistek oraz umiejętności lekkoatletyczne zawodników z klas gimnazjalnych, PLO nr VI oraz Politechniki Opolskiej. Każdy zespół otrzymał nagrodę w postaci: kolacji w "Oregano”, biletów do kina, zaproszenia na kręgielnię, bonów do "Pierożka”, bonów do "Sopelka”, plecaków, zegarków, bonów do sklepu kosmetycznego Astor w Opolu.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, dyrekcji , nauczycielom, uczniom i rodzicom !!!

Do zobaczenia za rok !

zobacz więcej na 24opole

 
Halowa piłka nożna

W dniu 23 lutego reprezentacja naszego liceum brała udział w finale wojewódzkim w piłce nożnej halowej. Zespoły z Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka oraz Brzegu stoczyły wyrównaną walkę o najwyższe miejsca. PLO VI  niestety przegrało pierwszy mecz z Kędzierzynem i praktycznie pozbawiło się szans na obronę tytułu z zeszłego roku. Następne mecze na szczęście zakończyły się wygraną zespołu z Opola co w ostatecznym rozrachunku  dało V-ce Mistrzostwo Województwa. Mistrzem została drużyna z Kędzierzyna-Koźla wygrywając wszystkie mecze. Gratulujemy świetnego wyniku naszej reprezentacji, która grała w składzie: Tobiasz Weinzettel, Grzegorz Klemann, Sebastian Duda, Szymon Pastuszek, Vitaliy Makara, Dawid Płaza, Bartosz Sobczyński, Paweł Perz

 
Szóstka z plusem

Już po raz drugi w hali PLO nr VI w Opolu  25.02.2015 r., tj. w środę o godz. 10.00 , odbędzie się

Festyn Lekkoatletyczny "Szóstka z Plusem"

Na Festyn zaproszeni zostali  szóstoklasiści z opolskich szkół. Zawodnicy walczyć będą o piękny puchar i nagrody m.in.: zaproszenia na kręgielnię, bony do  pierożka, kolację w Oregano, bony do "Sopelka", bony do sklepu kosmetycznego "Astor", plecaki, zegarki ze sklepu sportowego "Decathlon", bilety do kina, itp. Przewidziana jest również loteria fantowa, pokaz lekkoatletyczny gimnazjalistów z klas sportowych, uczniów PLO nr VI oraz zawodników Politechniki Opolskiej.

 
Przygotowania do matury!!!

Politechnika Opolska zaprasza na bezpłatne zajęcia z matematyki i fizyki przygotowujące do matury. Więcej informacji na stronie Politechniki

Zobacz plakat!

 
"Z archiwum Yad Vashem"

Z okazji 70- tej rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę zatytułowaną „Z archiwum Yad Vashem” oraz spotkanie z Panem Piotrem Stankiem, pracownikiem Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Ekspozycja przedstawiała fotografie dokumentujące eksterminację Żydów po dojściu Hitlera do władzy i była wcześniej wielokrotnie wykorzystywana do przeprowadzenia lekcji historii. Prelekcję zaś przygotowano z myślą o uczniach klas drugich i przekazaniu im jak najwięcej informacji na temat więźniów, warunków życia i organizacji tego szczególnego w historii ludzkości miejsca.

 
Targi edukacyjne

W dniach 26-27 lutego odbędą się w Opolu Targi Edukacyjne EDU-Opole. Szczegółowy harmonogram zamieszczono na plakacie.

 
Dzień Otwarty Politechniki Opolskiej

Dnia 23 kwietnia Politechnika Opolska zaprasza na Dzień Otwarty, który zostanie połączony z ogólnopolską akcją DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI, BIEGIEM W KASKU oraz ministerialna akcją promująca kierunki matematyczne, przyrodnicze i techniczne (za udział w tym ostatnim bloku szkoły otrzymują mikroskopy – miejsca ograniczone).

doradca zawodowy
Anna Rajchel

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13