Konkurs !!!

Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości ogłaszamy konkursy dla uczniów PLO VI i PG 7:

1. Konkurs plastyczny - temat: "Niepodległość" format A3, technika plastyczna - dowolna


2. Konkurs fotograficzny - temat: "Miejsca związane z walką o odzyskanie niepodległości na Opolszczyźnie", wydruk zdjęcia w formacie A4


3. Konkurs na esej - temat: "Patriotyzm dzisiaj"

Prace należy przynosić w wersji papierowej do dnia 4 listopada 2014r. do p. M.Grzeszek lub p. B. Materki.
Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 7 listopada, podczas uroczystości na auli szkolnej.
Więcej informacji dot. konkursów udziela p. M. Grzeszek.

 
Cukierek albo psikus!

31 października (piątek) noście przy sobie coś słodkiego, bo w każdej chwili może was spotkać psikus. W dniu amerykańskiego święta Halloween przebrani uczniowie będą chodzili po klasach i zbierali słodycze na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Bądźcie przygotowani!

 
Zebranie rodziców

Zapraszamy wszystkich rodziców klas licealnych i gimnazjalnych na zebrania rodziców, które odbędą się w dniu 20 października (poniedziałek) o godz. 17.00 w salach wg wykazu.
Tego dnia, o godz. 17.30 w sali 112 odbędzie się również zebranie rodziców zaangażowanych w organizację Studniówki.
Jeśli ktoś z rodziców ma problemy z zalogowaniem się do dziennika elektronicznego, to w dniu 20 października, po zebraniu z wychowawcami można uzyskać pomoc u p. Małgorzaty Grzeszek - nauczyciela informatyki.

 
Mamy MISTRZÓW!

NASI UCZNIOWIE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA
W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH !!!


16.10.2014 r. w Starym Oleśnie reprezentacja PLO VI rywalizowała o tytuł mistrza województwa z 15 sztafetami. Nasi uczniowie pobiegli wspaniale, zajmując I miejsce! Skład zwycięskiej sztafety: Bartosz Sobczyński, Maciej Chmielewski, Dawid Bulanda, Rafał Jurczyński, Bartek Sowada, Michał Bil, Olek Kupczak oraz Kamil Baron (rezerwowym był Jacek Zając).

W tym samym dniu, również w Starym Oleśnie startowały sztafety chłopców i dziewcząt z gimnazjum nr 7. Chłopcy zajęli bardzo dobre IV miejsce, natomiast dziewczęta VIII miejsce . Dla wszystkich serdeczne gratulacje !

 
Olimpiada Informatyczna

W dniach 06-03 listopada rozpoczyna się I etap XXII Olimpiady Informatycznej. Wszystkich, którzy czują się na siłach proszę o zapoznanie się z regulaminem, przykładowymi zadaniami i zgłoszenie się do nauczyciela informatyki w celu wysłania zgłoszenia.

 
Święto w PLO VI

W dniu 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły - generała Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka" oraz Dzień Edukacji Narodowej. Przy tej okazji miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Po raz pierwszy akademię przygotowali najmłodsi nasi uczniowie z klasy drugiej gimnazjalnej. Starsi koledzy nie zostawili ich jednak bez pomocy.  Po uroczystości cała szkoła wyszła do kina na film z cyklu "Kino na temat" - "Miasto 44", połączony z dyskusją na temat filmu.

 
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Nasza szkoła była najczęściej wyczytywaną szkołą na zawodach w Bąkowie, za sprawą naszych wspaniałych uczniów. Na zawody wojewódzkie pojechało pięcioro zawodników, z czego czworo stanęło na podium !!! Reprezentanci PLO VI : Kaja Drewienkowska I miejsce, Kamil Baron I miejsce,  Aleksandra Dobrucka II miejsce, Rafał Jurczyński III miejsce oraz Daria Ranecka miejsce IV. Gratulacje !


 
AIESEC

Od 2008r. nasza szkoła współpracuje z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Każdego roku przez tydzień gościmy studentów zza granicy. Byli już u nas wolontariusze z Chin, Indii, Armenii, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Gruzji i Kolumbii.
W grudniu ubiegłego roku odwiedzili nas studenci z Sydney w Australii i z Auckland w Nowej Zelandii.

W tym roku – od 6 do 10 października są z nami dwaj studenci:
Darveen – mieszka w miejscowości Kluang w Malezji oraz
Taha mieszkający w Casablance w Maroku.

Będą przez cały tydzień prowadzić zajęcia w naszej szkole – oczywiście w języku angielskim. Opowiedzą nam o swoich krajach, rodzinach, kulturze. Będą również zajęcia w formie warsztatów. Oto niektóre z tematów:

  • Multicultural environment – who are we and where are we from?
  • Time management – how to organize our life?
  • Stress fighting
  • Assertiveness
  • The art of autopresentation.
 
Biegi przełajowe

Wspaniały dzień, dużo emocji  i … medali !!!

1 października 2014 w parku na osiedlu Armii Krajowej odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Zarówno licealiści jak i gimnazjaliści spisali się bardzo dobrze. Sztafeta dziewcząt PLO nr VI zajęła II miejsce, natomiast sztafeta chłopców zdeklasowała rywali i zdobyła tytuł Mistrza Opola !

Skład sztafety dziewcząt ( Kaja Drewienkowska, Daria Ranecka, Emila Gruca, Ola Dobrucka, Agnieszka Korgól, Martyna Dysiewicz, Nicola Pieprzycka, Samuela Walaszek)

Chłopców: ( Bartek Sobczyński, Rafał Jurczyński, Kamil Baron, Olek Kupczak, Maciej Chmielewski, Michał Bil, Dawid Bulanda, Bartek Sowada)

Dzisiejszy dorobek naszych gimnazjalistów : złoto dziewczęta, złoto chłopcy,  II miejsce (drugiej sztafety dziewcząt), IV miejsce drugiej sztafety chłopców.


Skład zwycięskich sztafet:  I miejsce (Roesler  Weronika, Ciupińska Agata, Lubowicz Nikola, Lejczak Kinga, Manuela Bąk, Justyna Chudzik, Aleksandra Lach, Natalia Pancylejko ), II miejsce ( Kozacka Alicja, Bartyla Natalia, Kucharska Agnieszka, Smykała Patrycja, Julia Kot, Ania Jaborska, Magdalena Szymankiewicz, Karolina Falkowska)

Skład sztafety zwycięskiej chłopców: (Miłosz Paszkowski, Tomasz Cieśla, Łukasz Fuhl, Mikołaj Harasimiuk, Michał Mucha, Mateusz Szkudlarek, Piotr Bujnicki, Tomasz Wojciechowski), IV miejsce (Kacper Kazimierski, Patryk Wyżykowski, Marek Mucha, Kacper Grądowski, Łukasz Zakrzewski, Remik Lachowicz, Marcin Panicz, Piotr Zieliński, Łukasz Brój)

Jeszcze raz serdeczne gratulacje, oby tak dalej !!! Powodzenia na zawodach wojewódzkich.

 
Interesujesz się fizyką ???

Weź udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie "Z nauką w przyszłość", wspierającym działalność Pracowni Fizyk Pałacu Młodzieży w Katowicachi: www.gtquark.pl

Sprawdź regulamin konkursu, zadania, tematykę badań, informacje dodatkowe.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje nauczyciel fizyki, p. M. Grzeszek

Dla niewtajemniczonych: te wzory z lewej strony to równania Maxwella.

 
"Zatrudnij mnie"

Zapraszamy uczniów klas licealnych do udziału w konkursie "Zatrudnij mnie", którego organizatorem jest Miejska Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna w Opolu. Konkurs organizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie siebie jako kandydata do pracy w oryginalny, ciekawy, innowacyjny i żartobliwy sposób, w dowolnej formie literackiej, plastycznej, fotograficznej lub filmowej. Więcej informacji u doradcy zawodowego, Pani Anny Rajchel. Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

 
Spotkanie z Konsulem

25 września odbyło się wyjście grup klas IIIa i IIIc do MBP w Opolu na spotkanie z Konsulem Stanów Zjednoczonych. Podczas wykładu dyplomaty dotyczącego Parków Narodowych USA, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe rozumienia ze słuchu oraz mówienia. Prezentacja wzbogacona była licznymi zdjęciami z prywatnych podróży konsula. Po prelekcji  uczniowie mieli możliwość zadawania pytań urzędnikowi, dzięki temu mogli zasięgnąć ciekawych informacji na temat Stanów Zjednoczonych, systemu edukacji oraz życia dyplomaty.

 
Rajd Pierwszaka

Wszystkie klasy pierwsze liceum oraz klasa pierwsza gimnazjum wyruszyły wczoraj z rana (29.09.2014r) na ,,Rajd Pierwszaka”. Do Dębskiej Kuźni pojechaliśmy pociągiem, potem już pieszo przez las do Turawy. W niecałą godzinkę dotarliśmy do  ośrodka ,,Peters” nad jeziorem turawskim. Tam piekliśmy kiełbaski i zajadaliśmy się pączkami. Słoneczna  pogoda sprzyjała integracji uczniów na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że wszystkim pierwszakom się podobało!

 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Gimnazjaliści z klasy I i II GS ( Natalia Pancylejko, Anna Jaborska, Karolina Fedorowicz, Aleksandra Lach, Magdalena Szymankiewicz, Karolina Falkowska, Bartłomiej Kukuła, Tomasz Cieśla, Marcin Panicz, Miłosz Paszkowski, Łukasz Fuhl, ) wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików w Częstochowie, 14 września 2014 .   Najlepiej spisał  się Marcin Panicz , który zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem 45,65 !!!


 
Biegi przełajowe

Sezon sportowy w roku szkolnym 2014/2015 rozpoczęty!

26.09.2014 r., w parku ZWM odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Zarówno licealiści jak i gimnazjaliści spisali się bardzo dobrze. Gratulacje dla medalistów oraz tych, którzy startując w zawodach zdobyli cenne punkty dla szkoły! Pierwszych pięć osób zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich.

Nasze licem reprezentowały tylko trzy uczennice, wszystkie spisały się bardzo dobrze : Kaja Drewienkowska z klasy I d zajęła miejsce I, natomiast Daria Ranecka miejsce IV. Aleksandra Dobrucka w roczniku 1996 wywalczyła sobie złoty medal. ,, Panowie” nie byli gorsi: w roczniku 1997,1998 pierwsze miejsce zajął Kamil Baron z klasy II d, a na miejscu drugim uplasował się Rafał Jurczyński z klasy II b.

 

Gimnazjaliści spisali się na ,,medal” !!!

W roczniku 2001 najlepsi okazali się: Mateusz Szkudlarek, który został mistrzem Opola w indywidualnych biegach przełajowych oraz Kacper Kazimierski, który  został wicemistrzem Opola. Najlepsza w tym roczniku była Manuela Bąk z klasy I GS, zajęła bardzo wysokie V miejsce.

W roczniku 2000 podobnie jak w zeszłym roku złotą medalistką została Natalia Pancylejko, miejsce V zajęła Aleksandra Lach.

Mistrzem Opola w roczniku 1999  został  Tomasz  Cieśla , tuż za nim przybiegł  Łukasz Fuhl zdobywając srebrny medal. Wszystkim życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się dla gimnazjalistów 7 października w Lasocicach natomiast dla licealistów 9 października w Bąkowie.

 
Nowa matura z języka polskiego

,,Wychodząc naprzeciw” nowej maturze z języka polskiego,  klasa II A przygotowała plakaty teatralne nawiązujące do tragedii Williama Szekspira pt. ,Makbet”. Prace  uczniowie przygotowywali indywidualnie, dowolną  techniką plastyczną, rozwijając jeden z motywów przewodnich dramatu: samotności, krwi i śmierci, żądzy władzy, naruszania ludzkich granic psychicznych.
Prace młodzieży można oglądać na piętrze pierwszym, obok pracowni języka polskiego nr 208.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10