Zebranie Rodziców

Ostatnie już w tym roku szkolnym Zebranie Rodziców dla wszystkich klas liceum i gimnazjum odbędzie się w dniu 23 maja o godz. 17.00. Wychowawcy przedstawią Państwu informację o proponowanych ocenach końcowych ze wszystkich przedmiotów. Zapraszamy.

 
Pożegnanie

W dniu 29 kwietnia w naszym liceum odbyła się uroczystość wręczenia świadectw uczniom klas trzecich. Program artystyczny pod okiem pani Agnieszki Borcuch przygotowała klasa IIa. Wszystkim absolwentom życzymy połamania piór na maturze i oczywiście trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

 
XIV PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA PLO VI

28.04.2016r. już po raz 14-ty wybraliśmy dziesięciu najlepszych sportowców naszej szkoły. W tym roku zwyciężyła Dominika Włochowicz, II miejsce zajęła Daria Ranecka a III Rafał Jurczyński.

W dziesiątce najlepszych znaleźli się : Fabian Radziej, Łukasz Mika, Aleksander Kupczak, Tomasz Łacny, Tomasz Cieśla, Kamil Baron, Maciej Chmielewski. Za „całokształt” wyróżnieni zostali: Natalia Gaś, Samuela Walaszek, Wiktoria Lipok, Nicola Konefał, Damian Zając, Michał Bil oraz Bartosz Dunikowski.

Główną nagrodą był darmowy kurs prawa jazdy w szkole jazdy „DAKAR”, oprócz tego inne nagrody ufundowane przez pizzerię Oregano, kręgielnię „Szara Willa”, lodziarnię Sopelek oraz sklep Decathlon.

W trakcie trwania Plebiscytu, wspaniałym przerywnikiem był pokaz tańca współczesnego, dziewcząt z klas gimnazjalnych lekkoatletycznych: Moniki Grzesik, Oli Janeckiej, Patrycji Maziarz oraz Oli Lach. Podziękowania od katedry wychowania fizycznego dla prowadzących całą imprezę, sponsorów oraz wszystkich sportowców naszej szkoły !!!

 
Profilaktyka inaczej...

W dniu 27 kwietnia 2016r w Publicznym Liceum nr VI w Opolu, w ramach działań profilaktycznych odbyło się spotkanie młodzieży z Funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Opolu -  Maciejem Kędrą. Spotkanie dotyczyło tematyki odpowiedzialności karnej nieletnich. Spotkanie zostało zakończone wystąpieniem opolskiej grupy teatralnej "PaT", pod przewodnictwem Aleksego Ptaszyńskiego - dzielnicowego Komisariatu Policji nr 1 w Opolu.  Całość imprezy przebiegała w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Młodzież naszego liceum, miała możliwość spotkania grupy młodych ludzi, którzy poprzez teatr i sztukę wyrażają swój "świat wartości oraz chęć niesienia pomocy innym".  Mamy nadzieję,  że jeszcze nie raz będziemy mogli korzystać z działań profilaktycznych Opolskiej Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz opolskiej grupy teatralnej "PaT".

 
Działo się w PLO VI

Dnia 22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o nauce u nas. Przygotowaliśmy na tę okazję szereg ciekawych propozycji, aby szkoła stała się dla nich bardziej przyjazna i otwarta. Kilka z nich upamiętniliśmy na zdjęciach. Oto one.

 
"Nie było żadnej nadziei…"

Uczniowie PLO nr VI w Opolu przystąpili do akcji społeczno-edukacyjnej ,,Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin” w Warszawie, której celem było upamiętnienie 73. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Młodzież przygotowała papierowe żonkile związane symbolicznie z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę wybuchu powstania otrzymywał od anonimowego darczyńcy bukiet żółtych kwiatów. Tę tradycję kontynuowały uczennice: Aurelia Łyko, Kasia Łodzińska, Wiktoria Radecka pod opieką polonistki Beaty Zajączkowskiej-Kaim, rozdając mieszkańcom naszego miasta papierowe żonkile.

W szkole młodzież brała udział w warsztatach historycznych przygotowanych przez Barbarę Materkę, nauczycielkę historii, mogła zobaczyć film dokumentalny pt. "Nie było żadnej nadziei…" oraz zapoznać się z kalendarium powstania w getcie warszawskim, które z logo Muzeum "Polin" i licznymi zdjęciami prezentowane było w formie ściennej gazetki.

Uczniowie ,,6” pamiętają o bohaterach z 1943,  którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej historii.

Zobacz sprawozdanie Wiktorii

 
Konferencja popularno-naukowa

W dniu 14 kwietnia 2016 w PLO nr VI nauczyciele zorganizowali  konferencję poularno-naukową poświęconą  przypadającemu dokładnie na ten dzień  1050-lecia przyjęcia chrztu przez Mieszka I i jego dwór. W pierwszej części konferencji nauczyciel historii pan Tomasz Kowalski zaprezentował wyniki najnowszych badań archeologicznych związanych z przyjęciem chrztu. Naukowcy do końca nie są pewni gdzie odbył się chrzest Mieszka, wiele jedna wskazuje, że tym miejscem był Poznań.  To tam odnaleziono niedawno, bo w 2009r najstarszy obiekt sakralny obrządku rzymskokatolickiego, jakim była kaplica wybudowana dla potrzeb księżnej Dobrawy przybyłej z Czech. Z poznańskich wykopalisk  wyłonił się również najstarszy kościół  z baptysterium, w którym odbywał się obrzęd chrztu. Nauczyciel ukazał ścisłe związki jakie łączyły młode państwo polskie z Kościołem, poprzez wprowadzenie jednej wspólnej religii, pojawienie się pisma, włączenie w zachodni krąg kulturowy.

Dr Antonii Maziarz przybliżył sylwetki polskich świętych XIXw. ze szczególnym uwzględnieniem Adama Chmielowskiego, Rafała Kalinowskiego i abp Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

Trudną sytuację kościoła katolickiego w okresie PRL przybliżył uczniom wykład dr Stanisława Bogaczewiecza z wrocławskiego  oddziału  IPN. Uczniowie zapoznali się z działalnością rozłamowego ruchu  „księży patriotów”, stronniczym sądownictwem wobec duchownych oraz aktami zbrodni wykonywanymi w stosunku do duchownych katolickich.  Po krótkiej przerwie głos zabrały dwie uczennice Monika Mielnik i Wiktoria Grabalska z kl IIA, które przedstawiły dziesięć najbardziej znanych sanktuariów maryjnych Rzeczpospolitej, m. In. w Częstochowie, Wilnie, Niepokalanowie, Licheniu .

Następnie głos zabrała Pani Małgorzata Jarczewska – Podejma, nauczyciel języka polskiego przedstawiając wybrane wątki religijne w literaturze.

Spotkanie zakończył ks. Łukasz Knosala skłaniając do refleksji nad znaczeniem przyjęcia chrztu przez Mieszka oraz licznych pokoleń kontynuujących jego dzieło. Podkreślił również znaczenie przyjęcia chrztu  obecnie przez każdego z chrześcijan osobiście.

Konferencji towarzyszyły dwie wystawy. Pierwsza, zorganizowana przez uczniów VI PLO ukazująca najciekawsze architektonicznie świątynie w Polsce i druga poświęcona represjom komunistycznym wymierzonym w duchowieństwo katolickie okresu PRL zorganizowana przez wrocławski oddział IPN.

 
Testy sprawnościowe

Kandydaci do klasy sportowej, lekkoatletycznej z elementami fizjoterapii, do dnia 29 kwietnia 2016r. powinni złożyć w sekretariacie szkoły deklarację przystąpienia do próby sprawności fizycznej, która odbędzie się 10 i 18 maja. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły telefonicznie - 774578489 lub osobiście.

 
Dzień Otwarty

W najbliższy piątek

22 kwietnia w godzinach 10.00 - 13.00

zapraszamy

do naszej szkoły wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców.

Opowiemy Wam o nauce w naszym liceum, pokażemy nasze sale lekcyjne i salę gimnastyczną, zademonstrujemy kilka doświadczeń z chemii i fizyki. Będziecie mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Czekamy na Was już od progu szkoły i oprowadzimy Was po niej.

 

 

 

 

 

 

 

Nie decyduj o swojej dalszej nauce w innej szkole bez zapoznania się z naszą ofertą.

 
III FESTYN LEKKOATLETYCZNY "SZÓSTKA Z PLUSEM" JUŻ ZA NAMI !!!

W hali PLO VI 15.04.2016r. gościliśmy przedstawicieli klas VI , 9 szkół podstawowych :(PSP 2, PSP 14, PSP 15, PSP 16, PSP 20 , PSP 21, PSP 25, PSP 29 oraz PSP Osowiec). Zawodnicy rywalizowali między sobą w dziewięciu konkurencjach.

W trakcie trwania Festynu odbyła się m.in.  loteria fantowa, w której do wygrania było wiele ciekawych nagród, występ taneczny dziewcząt oraz pokaz umiejętności  lekkoatletycznych takich jak: bieg przez płotki oraz skok wzwyż.

Rywalizacja, choć  była bardzo zacięta przebiegała w miłej atmosferze. Nikt nie wyszedł od nas jako przegrany, każda drużyna otrzymała nagrody. Główną nagrodą był puchar ufundowany przez Panią Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 7 w Opolu, dyplomy oraz nagrody  do wyboru w zależności od zajętego miejsca:  bony do ,,Sopelka”, bony do ,,Pizzerii Oregano”,  2 godz. gry w kręgle, koszulki, torby, piłki, bidony, bony do ,, Pierożka”.

I miejsce w Festynie zajęła reprezentacja PSP nr 2, II miejsce PSP nr 16, a na III miejscu uplasowała się drużyna PSP nr 15. Bardzo dziękujemy za pomoc studentom Politechniki Opolskiej Wychowania Fizycznego, którzy świetnie spisali się w roli sędziów, Dyrekcji PG nr 7 w Opolu, wszystkim sponsorom: (Pizzerii Oregano, Lodziarni Sopelek, Szarej Willi, Dyrektorowi sklepu DECATHLON, Pani Kierownik Baru ,, Pierożek” ,Panu Januszowi Trzepizurowi, Panu Grzegorzowi Charciarek, t-mobile) oraz wszystkim nauczycielom, którzy zechcieli wziąć udział w naszej imprezie. Gratulacje dla wszystkich uczestników naszego Festynu, jeśli chcecie być w klasie Lekkoatletycznej zapraszamy 12 maja na test sprawnościowy !!!

 
7 kwietnia 2016 "Bieg w kaskach"

12 dziewcząt z naszej szkoły brało dzisiaj udział w biegu  promującym Politechnikę Opolską. Można to nazwać sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Sztafetowych biegach przełajowych, które odbędą się już 24 kwietnia w Łodzi. Dominika Włochowicz uplasowała się najwyżej bo na II miejscu, trzecia była Natalia Pancylejko, czwarta Daria Ranecka, piąta Aleksandra Lach a tuż za nią Magda Połeć.


 
Duży sukces piłkarek ręcznych!!

 

Po wygranym półfinale wojewódzkim nasza reprezentacja pojechała na finał do Grodkowa w dniu 17 marca. Dziewczęta reprezentujące PLO VI w finale osiągnęły 4 miejsce. Gratulujemy osiągniętego wyniku!
Skład dziewcząt:
Danowska Magdalena
Gaś Natalia
Ranecka Daria
Walaszek Samuela
Szczygielska Sandra
Lipok Wiktoria
Drozd Katarzyna
Kupisz Wiktoria
Bramkarka Twardawska Justyna
 
Zebranie Rodziców

W dniu 21 marca o godz. 17.00 odbędą się Zabrania Rodziców wszystkich  klas liceum i gimnazjum. Dla klas maturalnych jest to szczególnie ważne zebranie, ponieważ zostały wystawione propozycje ocen rocznych na koniec klasy III.

 
Mistrzostwo Województwa Opolskiego piłkarzy ręcznych

 

Wielki sukces osiągnęli wczoraj uczniowie naszej szkoły.  W Grodkowie odbył się Finał Mistrzostw Województwa w piłce ręcznej chłopców. Do turnieju głównego oprócz PLO VI zakwalifikowały się szkoły: LO Grodków, ZSP Zawadzkie, ZSZ Brzeg. Dwie wygrane z Brzegiem i Zawadzkim ustawiły nas w komfortowej pozycji przed ostatnim meczem. Mobilizacja i chęć zwycięstwa sprawiły, że odprawiliśmy gospodarzy zawodów 15:9 co dało nam tytuł Mistrzów Województwa.

Skład PLO VI: Damian Zając, Bartosz Dunikowski, Maciej Chmielewski, Bartłomiej Łyczko, Fabian Radziej, Tomasz Łacny, Jakub Matuszek, Mateusz Adamczyk, Denis Krause.

 
Obóz narciarski - Zieleniec 2016

Czas mija naprawdę bardzo szybko, świadczy o tym fakt, że wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego i że skończył się już kolejny obóz narciarski !!! W związku z tym, że w liceum powstała klasa I o profilu lekkiej atletyki, w tym roku szkolnym odbyły się aż dwa turnusy. Do malowniczej miejscowości jaką jest Zieleniec, do ośrodka Nartorama, w pierwszym terminie  od 29.02- 05.03.2016 pojechało  38 uczniów z klasy I i II GS, w drugim  od 05.03- 09.03.2016 - 20 uczniów (10 z klasy III GS i 10  I A liceum).

Jak zwykle nie zawiedliśmy się na pogodzie, dopisały nam  świetne warunki do nauki i doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie. Jazda na nartach, ognisko, lepienie bałwana, zjeżdżanie na "jabłuszkach" to niektóre z atrakcji obozu narciarskiego. Wspaniała atmosfera na obozie to nie tylko wynik cudownej pogody ale i młodzieży, która świetnie się zgrała i nie sprawiała większych problemów wychowawczych.

Kadra obozu : Krzysztof Ziemba, Łukasz Ryniak ,Bogdan Wiater, Marcin Maślanka, Mgdalena Lach.

Dziękujemy i zapraszamy za rok !!!


 
XIV Plebiscyt na najlepszego ucznia-sportowca PLO VI

Informujemy wszystkich zainteresowanych sportowców z PLO VI, że do 23 marca 2016r. należy zgłaszać chęć udziału w XIV Plebiscycie na najlepszego ucznia-sportowca. Wzór zgłoszenia dostępny jest u nauczycieli WF-u i do nich składamy wypełniony druk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19