Wizażystki w PLO nr VI w Opolu

Wiele kobiet jak i młodych dziewczyn nie wie,  jak dbać o skórę na twarzy. Używają przypadkowych produktów, nieodpowiednich do ich rodzaju skóry lub nie używają kosmetyków wcale. Naszą misją jest nauczyć jak najwięcej kobiet, jak rozpoznać swój rodzaj skóry, jakich błędów nie popełniać, jak makijażem podkreślić swoją urodę i dlaczego dbanie o siebie jest bardzo ważne.

7 grudnia miałyśmy przyjemność prowadzić warsztaty kosmetyczne z uczennicami klasy IIc,  na których dziewczyny uczyły się jak dbać o swoją skórę. Warsztaty rozpoczęły się częścią teoretyczną, połączoną z konkursem na aktywność.

Następnie wszystko, co było powiedziane w teorii, przełożyłyśmy na praktykę. Każda z dziewczyn miała swoje lusterko i tackę kosmetyczną. Pierwszym krokiem był zabieg tzw. "satynowe dłonie”, aby ręce były przygotowane do dotykania twarzy. Pielęgnacja została zakończona naniesieniem podkładu, różu i błyszczyku.

Było nam bardzo miło, że możemy przekazać swoją wiedzę i doświadczenie młodym kobietom, które mają szansę zacząć dbać o siebie,  wypracowując  dobre nawyki w pielęgnacji swojej urody.

Katarzyna Klik i Karolina Klusik
Niezależna Dyrektor Sprzedaży
Mary Kay
504181602
www.marykay.pl/karolina.klusik

 

 
Podsumowanie roku sportowego

LICEUM nr VI  NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W  WOJEWÓDZTWIE
GIMNAZJUM nr 7 NA DRUGIM MIEJSCU !!!

Rok 2015/2016 był bardzo udany pod względem osiągnięć sportowych zarówno uczniów liceum, jak i gimnazjum. 7 grudnia 2016 roku w auli szkoły PSP 29 w Opolu , odbyło się posumowanie sportowego współzawodnictwa szkół województwa opolskiego. Gimnazjum nr 7 zajęło II miejsce przegrywając tylko 4 pkt. z Gimnazjum z Kędzierzyna – Koźla. Liceum nr VI, kolejny rok z rzędu, stanęło na najwyższym podium i tym samym potwierdziło, że jest najlepszą szkołą w województwie opolskim pod względem sportowym. Gratulacje należą się przede wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali zarówno PG nr 7 jak PLO VI przez cały rok szkolny 2015/2016, ale również nauczycielom wychowania fizycznego oraz Dyrekcji obydwu szkół !!!

 
Zajęcia dodatkowe na Politechnice Opolskiej

Uczniów chętnych do udziału w zajęciach na uczelni wyższej pt. "Przyszły inżynier na Politechnice Opolskiej" prosimy o zgłaszanie się do p. Małgorzaty Grzeszek do dnia 19 grudnia. Szczegóły dotyczące zajęć można znaleźć na stronie projektu "Odkrywcy sekretów nauki"

 
Wybory Samorządu Uczniowskiego

Podliczono głosy uczniów biorących udział w wyborach przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą została Katarzyna Madejska z kl. IIc.

GRATULUJEMY!!!


 
Fotografie naszych uczniów w Filharmonii Opolskiej


Młodzież klasy IIIc w dniu 2 grudnia wybrała się na wystawę prac swoich kolegów i koleżanek. Aż czwórka uczniów tej klasy została laureatami konkursu zorganizowanego przez Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne i Fundację Górażdże- Aktywni w Regionie. Wernisaż prac to efekt wrześniowych warsztatów przyrodniczo-edukacyjnych na terenie Kopalni Strzelce Opolskie, podczas których uczniowie pod okiem fachowców mogli zdobywać tajniki wiedzy fotograficznej. Wystawę wszystkich przepięknych prac można oglądać bezpłatnie do końca grudnia w Filharmonii Opolskiej, do czego gorąco zachęcamy! 
World Press Photo

Uczniowie klasy 2c ze swoją wychowawczynią Beatą Zajączkowską-Kaim odwiedzili  Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Zwiedzali doroczną edycję wystawy fotografii prasowej "World Press Photo". Na tegoroczny konkurs nadesłano 82 951 zdjęć wykonanych przez 5775 fotografów z 128 krajów. Jury konkursu przyznało nagrody w 8 kategoriach tj. zdarzenia, ludzie w zdarzeniach, sport, życie codzienne, portret, sztuka, przyroda oraz wybrano zdjęcie roku "Nadzieja Nowego Życia" wykonane przez australijskiego twórcę Warrena Richardsona. Za rok następna edycja wystawy, na którą będziemy czekać z niecierpliwością.

 
Thanksgiving Day

Dnia 25 listopada na lekcjach języka angielskiego „obchodziliśmy” Thanksgiving Day. Początkowo uczniowie zapoznali się z historią jednego z najważniejszych świąt w USA. Po obejżeniu krótkiego filmiku, wykonali różnorodne ćwiczenia, aby utrwalić fakty historyczne z nim związane. Następnie starsi uczniowie w sposób naukowy spojrzeli na posiłek dziękczynny zapoznając się ze składnikami odżywczymi oraz substancjami chemicznymi wchodzącymi w skład poszczególnych potraw, młodsi natomiast (gimnazjaliści) stworzyli kompozycję idealnego obiadu z okazji Thanksgiving Day!


 
Projekt czytelniczy

Klasa 2gs w ramach Projektu czytelniczego brała udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę w Opolu. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, a temat zajęć: Sir Arthur Conan Doyle – the Writer in the Shadow of the Detective. Uczniowie mieli okazję poznać życiorys Sir Doyle’a oraz sławną postać z jego powieści –Sherlock’a Holmes’a.

 
Maraton nauki w PLO VI

16 uczniów PLO VI spędziło dwa dni 25 i 26 listopada w szkole, aby poświęcić swój wolny czas nauce. Uczniowie wykonywali najrozmaitsze doświadczenia z dziedziny fizyki i dokumentowali swoje dokonania wykorzystując metody poznane na zajęciach TIK, robiąc reportaż, galerię zdjęć oraz materiał multimedialny, który można będzie wykorzystywać na lekcjach.

Wśród wykonywanych eksperymentów znalazły się zarówno te historyczne, takie jak pomiar Ziemi wg Eratostenesa, eksperyment Galileusza, Newtona, obserwacje wahadła Foucaulta czy doświadczenie Younga oraz Rutherforda, jak i bardziej współczesne, zaczerpnięte z pomysłów zabawek edukacyjnych lub rozwoju nowych technologii. Uczniowie bawili się autkiem napędzanym baterią fotowoltaiczną, czyli promieniami Słońca wymyślając zastosowania nowoczesnych źródeł energii, kołem od roweru, dowodząc zasady zachowania momentu pędu, wykonywali własnoręcznie kamery obscura, aby zrozumieć zasady optyki, poduszkowce na zużytych płytach CD, aby poznać prawa aerodynamiki oraz wiele innych eksperymentów.

Druga grupa uczniów wybrała zajęcia z TIK rozwijając swoje kompetencje cyfrowe i poznając zasady cyberbezpieczeństwa. Narodził się pomysł na zorganizowanie konkursu fotograficznego dla uczniów gimnazjów. Już wkrótce roześlemy regulamin do gimnazjów. Rozpoczęto prace nad zmianą grafiki strony internetowej szkoły.

Natomiast dla uczniów klas trzecich, w międzyczasie odbywały się zajęcia z matematyki, rozwijające ich kompetencje kluczowe. Ćwiczenie umysłu poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań też może stać się pasją, a już z pewnością posłuży rozwojowi intelektualnemu.

Już wkrótce odbędą się kolejne zajęcia z fizyki, informatyki, matematyki, biologii, chemii, geografii oraz języków obcych, każdy znajdzie coś dla siebie. Stawiamy na wiedzę naszych uczniów. W przyszłości będzie jak znalazł!!!

 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia etap szkolny

W dniu 18 listopada 2016r. w naszej szkole został przeprowadzony szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 20 pytań testowych (zarówno z jedną poprawną odpowiedzią, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz") dotyczących prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy IIIc - Wiktoria Lipok, która tym samym zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Życzymy Wiktorii powodzenia w grudniu.

 
Święto Niepodległości w PLO VI

 
Mamy Wicemistrza Polski

Filip Maksimczuk z klasy II A, Wicemistrzem Polski Seniorów w Taekwondo olimpijskim w Kętrzynie, w kategorii do 54 kilogramów. Serdeczne gratulacje !

 
Festyn Lekkoatletyczny

8 listopada 2016 roku uczniowie klasy I  gimnazjum o profilu LA, wzięli udział w Festynie Lekkoatletycznym organizowanym przez MOS Opole. Młodzi sportowcy wzięli  udział w trzech konkurencjach: biegu na 40 m, skoku wzwyż oraz rzucie piłką lekarską. Wśród dziewcząt wygrała Aleksandra Majewska, drugie miejsce zajęła Dagmara Ranecka, a trzecie Aleksandra Wac. W kategorii Gimnazjum – chłopcy, I miejsce zajął Sambor Głowacki  a Trzecie Paweł Ścira. Oprócz pamiątkowych dyplomów, zwycięzcy otrzymali bon do Decathlonu w kwocie 80 zł.

 
SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

Dnia 6 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi, w którym udział wzięli uczniowie klasy 2C oraz 3C. Celem zajęć było zaznajomienie uczniów z wyposażeniem apteczki R1, wykonanie działań ratowniczych z poszkodowanym na desce ortopedycznej oraz standardy zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Kolejnym wydarzeniem było wyjście uczniów klasy 3C w dniu 20 października, do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Katowickiej, gdzie przeprowadzana jest wstępna diagnostyka oraz leczenie pacjentów w zakresie niezbędnym do stabilizacji funkcji życiowych i zdrowotnych. Podczas zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda jego praca na szpitalnym oddziale, jaki jest zakres jego obowiązków oraz z jakimi sytuacjami zmaga się podczas pracy. W trakcie wizyty uczniowie wykonywali RKO na fantomach z pomocą wyspecjalizowanych defibrylatorów, rurek ustno-gardłowych, worków samorozprężalnych.

Dziękujemy ratownikom za poświęcony czas i za zaszczepianie w uczniach idei konieczności niesienia pomocy osobom potrzebującym.


 
Halloween’owa zbiórka słodyczy

 

28 października (w piątek) jak co roku odbędzie się w szkole
Halloween’owa zbiórka słodyczy
na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim.

Jeśli nie chcecie, aby straszyły Was po nocach potwory z najgorszych czeluści piekieł, to przygotujcie słodycze, aby swe rogate dusze wykupić ;-) W ten nieskomplikowany sposób osłodzicie chwile dzieciakom, których życie nie rozpieszcza.
Ogłaszamy również konkurs na strasznie fajną dynię Halloweenową. Prosimy o przynoszenie ich do swoich nauczycieli angielskiego do piątku, kiedy to wybierzemy zwycięzców.
 
DOOKOŁA ŚWIATA Z MARIUSZEM KURCEM

W dniu 24 października 2016r, w naszym liceum odbyło się spotkanie uczniów z podróżnikiem, pedagogiem, filmowcem Mariuszem Kurcem. Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a jednocześnie ukazało siłę i determinację człowieka walczącego z własnymi słabościami, realizującego własne marzenie. Wiedza, doświadczenie,  dokumenty filmowe z podróży Pana Mariusza, okazały się doskonałym materialem dydaktycznym, ale przede wszystkim emanowały oddziaływaniem wychowawczym. Przez 1,5 godziny uczniowie w wielkim skupieniu i zainteresowaniu, uczestniczyli w projekcji filmów z podroży Pana Mariusza. Stali się uczestnikami wyprawy, dookoła świata, podczas której odwiedzili min. Afrykę, Amerykę, Afganistan i zapewne z której wynieśli niezapomniane  wspomnienia i wiedzę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 21